Grote brand aan Insulindeweg in Middenbeemster: enorme rookontwikkeling en NL-Alert

MIDDENBEEMSTER - In de nacht van woensdag op donderdag is een grote brand uitgebroken in een pand aan de Insulindeweg op het industrieterrein van Middenbeemster. De brand woedt in een voormalig distributiecentrum van supermarktketen Plus. Sinds het begin van de brand, rond 1.30 uur, komt er een enorme hoeveelheid rook vrij die zich over de omgeving verspreidt, waaronder over snelweg A7 en omliggende woonwijken.
Grote brand Middenbeemster
De veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland heeft inmiddels twee NL-alerts verstuurd. Inwoners van Middenbeemster, Neck en zelfs delen van Amsterdam worden geadviseerd om ramen en deuren te sluiten en mechanische ventilatie uit te schakelen. Hoewel er volgens de veiligheidsregio geen gevaarlijke stoffen zijn vrijgekomen, is de rook tot ver buiten de regio te ruiken. De stank kan ook in Amsterdam voor overlast zorgen.
Vanwege de rookontwikkeling is het industrieterrein afgezet en zijn bedrijven in het gebied tijdelijk niet bereikbaar. Ook zijn verschillende wegen rondom het dorp afgesloten om hulpdiensten de ruimte te geven.
Sluiting scholen en kinderopvang
Uit voorzorg zijn meerdere onderwijs- en opvanglocaties in de directe omgeving vandaag gesloten. Het gaat onder meer om basisschool De Blauwe Morgenster, kinderdagverblijf Ootje Tontel en BSO en peuteropvang De Speelhut. Volgens de brandweer is dit een preventieve maatregel vanwege de hoeveelheid rook en de onvoorspelbare rookrichting.
Inzet van extra hulpdiensten en politie
Vanwege de omvang van de brand zijn extra blusteams uit Amsterdam en Noord-Holland Noord opgeroepen. Ook is het droneteam van de politie ingezet om de brand vanuit de lucht goed in beeld te krijgen. Deze inzet helpt bij het inschatten van de risico’s en het effectiever bestrijden van het vuur.
Oorzaak onbekend, blussen duurt nog uren
De brandweer verwacht nog de hele ochtend bezig te zijn met nablussen. Over de oorzaak van de brand is op dit moment nog niets bekend. Ook is nog onduidelijk of er gewonden zijn gevallen.
Meest recente update [09.10 uur]: De brand in Middenbeemster is nog niet onder controle.
#Brand #Industrie #Insulindeweg #Middenbeemster De brand in Middenbeemster is nog niet onder controle. Blijf uit de rook, sluit deuren en ramen en schakel in de auto mechanische ventilatie uit. Volg https://t.co/1tq29mvq6i voor updates. https://t.co/vEdOdvMwB0
— Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland (@VrZW) June 19, 2025













Pijn, stijfheid en slijtage: Dijklander legt gratis uit wat je zelf kunt doen..
Pijn, stijfheid en slijtage: Dijklander legt gratis uit wat je zelf kunt doen tegen artrose
10 jun, 12:00
Kom koekeloeren in 8 tuinen in de Beemster tijdens 25e editie tuinenweekend
Kom koekeloeren in 8 tuinen in de Beemster tijdens 25e editie tuinenweekend
10 jun, 09:01



Meer nieuws uit Purmerend?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie