Groene gevel voor Eggert Center

Nieuws
Het Eggert is binnenkort omhuld door groen.
Het Eggert is binnenkort omhuld door groen. (Foto: aangeleverd)

PURMEREND - De Gemeente Purmerend en Wereldhave slaan de handen ineen om een belangrijke stap te zetten richting een duurzamere stad. Samen werken zij aan de realisatie van een groene gevel bij winkelcentrum Eggert. Deze groene gevel draagt bij aan een betere luchtkwaliteit, meer biodiversiteit en een prettiger leefklimaat in de stad. 

De officiële aftrap van de werkzaamheden vond afgelopen zaterdag plaats, toen wethouder Pascal Verkroost en dierenexpert Floris Göbel, bekend van het tv-programma Dierenpraat, symbolisch de eerste handeling verrichtten.

Tekst loopt door onder afbeelding

Feestelijke aftrap van de vergroening van het Eggert. (Foto: Han Giskes)

De groene gevel is een voorbeeldproject binnen de gemeentelijke ambitie om samen met partners in de stad concrete stappen te zetten richting verduurzaming en vergroening. “Dit project laat zien hoe samenwerking tussen overheid en ondernemers een verschil kan maken,” zegt wethouder Verkroost.

Workshop insectenhotel bouwen

Voorafgaand aan de start van de werkzaamheden gaf Floris Göbel voor een grote groep nieuwsgierige kinderen een interactieve workshop insectenhotel bouwen in het winkelcentrum.

(Foto: aangeleverd)

Meer nieuws uit Purmerend?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: