
PURMEREND - De zon straalt boven Purmerend en de wandelschoenen zijn stevig gestrikt: het is weer tijd voor de Avond4daagse! Van maandag 16 tot en met donderdag 19 juni lopen honderden kinderen, ouders en vrijwilligers enthousiast door de straten van de stad. Rodi was aanwezig bij de start van dag twee en sprak daar met vrijwilliger Ria Meijer én een aantal enthousiaste deelnemers.
Door: Naomi Fischer
Avond4daagse Purmerend 2025
Met vrolijke gezichten, felgekleurde shirts en wapperende vlaggen verzamelen de leerlingen zich op de Koemarkt in hartje Purmerend. Voor veel kinderen is het geen eerste keer; de Avond4daagse is inmiddels uitgegroeid tot een heuse traditie die al meer dan tachtig jaar voor gezelligheid in de binnenstad zorgt. “We hebben ruim 2.400 inschrijvingen dit jaar. Vorig jaar waren dat er 2.100, dus we zijn ontzettend blij met deze groei,” vertelt vrijwilliger Ria enthousiast.
Vandaag lopen de deelnemers richting Purmerend Overwhere. Maar voordat de tocht begint, spreken we met een aantal enthousiaste kinderen. Op welke school zitten ze? Wie hebben ze meegenomen? En wat vinden zij eigenlijk het leukste aan de Avond4daagse? “Het is vooral leuk om samen met je klas nog fijne herinneringen te maken voordat je naar de middelbare school gaat. Ik raad iedereen aan om mee te doen,” zegt Celine (11) stralend. Bekijk meer reacties in de video hieronder.
Zonovergoten editie zorgt voor extra gezelligheid én zoete snacks
Het weer werkt deze week perfect mee: met zo’n 23 graden en een stralend blauwe lucht lijkt het alsof de zon speciaal is besteld voor deze editie van de Avond4daagse. Dat levert niet alleen blije gezichten op, maar geeft de kinderen ook een flinke dosis zomerse energie. De meeste deelnemers dragen korte broeken, petjes en hebben zelfs een plantenspuit bij zich voor de nodige verkoeling.
Ook de rugzakken zijn goed gevuld: water voor de warme dagen en natuurlijk mag een zoete traktatie niet ontbreken. “We hebben snoep, rijstwafels, Taki’s en zelfs een hele Happy Meal,” vertellen Romy (12) en Celine (11) lachend. De combinatie van het mooie weer en het gezellige samenzijn maakt deze Avond4daagse voor velen extra bijzonder. “Het allerleukst? Dat ik met mijn vrienden mag lopen,” zegt Mees (7) trots.
Zonder vrijwilligers geen Avond4daagse
Tussen de vrolijke meute staat ook Ria Meijer, voorzitter van Wandelsportvereniging Purmerend en omstreken. Al jaren zet zij zich vol enthousiasme in voor de organisatie van de Avond4daagse. “We hebben dit jaar weer vier mooie routes uitgezet van vijf en tien kilometer,” vertelt ze. “Elke dag gaan we een andere kant op. Maandag liepen de deelnemers bijvoorbeeld door Purmer Noord, en vandaag trekken ze richting Overwhere.” Woensdag staat een route door de Beemster op het programma, en op donderdag wandelen ze door Purmerend Weidevenne.
Ria benadrukt hoe belangrijk de vrijwilligers zijn. “We hebben verkeersregelaars die op kruispunten helpen bij het oversteken, mensen die ondersteunen bij de voorinschrijving en het uitdelen van de routes, en anderen die gisteren bij de late inschrijving hebben geholpen.”
Op de vraag wat ze van deze editie verwacht, antwoordt ze met een glimlach: “Veel sportiviteit en vooral veel gezelligheid.”
De Avond4daagse in Purmerend duurt nog tot en met donderdag. Dan worden alle wandelaars feestelijk onthaald op de Koemarkt – met medailles, applaus van familie en toeschouwers, en natuurlijk een hoop blije gezichten. Tot die tijd wandelen jong en oud elke avond hun kilometers, begeleid door muziek, high fives en vooral veel plezier.
Meer weten over deze editie van de Avond4daagse in Purmerend? Lees dan onderstaand artikel!






Meer nieuws uit Purmerend?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie