Video: Hier komt hét lekkerste ijs van Purmerend vandaan!

Nieuws
Hier haal je het lekkerste ijsje van Purmerend in de zomer!
Hier haal je het lekkerste ijsje van Purmerend in de zomer! (Foto: Rodi Media)

PURMEREND - Het is halverwege augustus weer heerlijk warm in Purmerend! En wat past er beter bij deze zomerse dagen dan een ijsje? Rodi ging op zoek naar het lekkerste ijs van Purmerend, want zeg je ijs, dan zeg je Multi-ijs. Hier werken eigenaar Michel Prinsen en zijn zoon Ticho met veel passie aan het maken van ambachtelijk ijs.

In onderstaande video neemt Rodi je mee achter de schermen bij Multi-ijs. We volgen Michel en Ticho in de fabriek, ontdekken hun geheimen voor het lekkerste ijsje en zien stap voor stap hoe aardbeienijs wordt gemaakt.

Van ijswinkel naar ijsfabriek

Multi-ijs is al jarenlang een begrip in Purmerend en omstreken. Het begon ooit klein, met een ijswinkel en een bescheiden productieruimte. Inmiddels is het bedrijf uitgegroeid tot een moderne ijsfabriek die niet alleen Purmerend, maar ook Landsmeer voorziet van verse bolletjes in allerlei smaken. In het centrum van Purmerend staan twee sfeervolle ijssalons, nu in handen van Cheyenne Wener, waar mensen in de zomer in de rij staan. Daarnaast leveren Michel en zijn team ook aan een lokale boer, restaurants en voor speciale gelegenheden.

Het geheim van het perfecte ijs

Volgens Michel begint een goed ijsje altijd met de juiste basis: room en/of verse ingrediënten. Alleen zo krijg je die romige structuur en volle smaak waar Multi-ijs om bekendstaat. Alles wordt dagelijks vers bereid en op de juiste temperatuur bewaard, zodat het ijs zijn optimale smaak behoudt.

Michel staat bekend om zijn creativiteit. Hij volgt trends op de voet en durft te experimenteren. Zo introduceerde hij ooit het recentelijk Dubai-ijs, geïnspireerd op exotische smaken en luxe ingrediënten, waaronder pistachenoten en chocolade. Maar niet elke trend is blijvend succes. Het Red Bull-ijs dat hij jaren geleden op de markt bracht, trok veel nieuwsgierige klanten maar zorgde ook voor onverwachte problemen: een juridische nasleep met het bekende energiedrankmerk. Toch ziet Michel zulke uitdagingen als onderdeel van het vak – je moet soms durven vernieuwen.

Zo wordt het ijs gemaakt

In de fabriek laat ijsmaker Ticho zien hoe je ijs maakt. Hij demonstreert het met aardbeienijs, één van de populairste smaken in de zomer.

  1. Het basisrecept aanvullen: het basisrecept wordt klaargemaakt en aangevuld met verse aardbeien.

  2. Mixen tot een glad geheel: de ingrediënten worden gemengd tot een gladde massa, zodat er geen stukjes fruit achterblijven.

  3. In de ijsmachine: de romige mix gaat vijf minuten in de ijsmachine, waar het langzaam bevriest en luchtig wordt.

  4. Opscheppen in bakken: het vers gedraaide ijs wordt direct in een schone bak geschept.

  5. Klaar voor de vitrine: de bak wordt in de vitrine geplaatst, klaar om te worden geschept voor klanten.

Het hele proces is een combinatie van ambacht, hygiëne en snelheid. Michel en Ticho werken altijd efficiënt voor het lekkerste ijs.

Familietraditie

Multi-ijs is een familiebedrijf waar vakmanschap wordt doorgegeven. Michel begon als jonge ondernemer met een liefde voor het ijsmakersvak en heeft inmiddels zijn zoon Ticho opgeleid tot volwaardig vakman. Samen maken ze inmiddels al het ijs en zorgen ze elke dag dat Purmerenders kunnen afkoelen met het warme weer.

Een vaste stop in de zomermaanden

In de zomer is de ijssalon van Multi-ijs een vaste stop voor vele Purmerenders. Of je nu gaat voor klassieke vanille of nieuwsgierig bent naar de nieuwste trend, hier vind je altijd iets bijzonders. Het geheim? Verse ingrediënten, liefde voor het vak en een vleugje durf – precies wat het ijsje uit Purmerend zo bijzonder maakt.

Meer nieuws uit Purmerend?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: