Gemeente Purmerend strijdt tegen peukenafval: sticker op afvalbak moet bewustwording vergroten

Nieuws
Afbeelding
(Foto: Piet Jonker)

PURMEREND - Wethouder Coen Lageveen plakte vrijdag 22 mei de eerste sticker tegen peukenafval op een afvalbak op de Kaasmarkt. Daarmee vraagt de gemeente aandacht voor een wereldwijd plasticprobleem.

Lageveen deed dat samen met Astrud Wildschut van D66 en de Zwerfinator Dirk Groot. De sticker gaat op een zogeheten Mr. Fill afvalbak, die is voorzien van een ingebouwde asbak.

Miljard peuken per jaar

Sigarettenpeuken zijn wereldwijd de grootste bron van plastic zwerfafval. Ook in Purmerend is het een hardnekkig probleem. Naar schatting belanden jaarlijks een miljard peuken in de openbare ruimte. De filters bestaan grotendeels uit plastic, zijn niet biologisch afbreekbaar en vallen uiteen in micro- en nanoplastics. Die zijn schadelijk voor de bodem, het water, dieren en planten.

De gemeente Purmerend sloot zich eerder aan bij de No Plastic Filter-campagne en laat daarmee zien actief mee te doen aan het tegengaan van peukenafval.

(Foto: Piet Jonker)

Onderzoek naar hotspots

In opdracht van de gemeente voert Dirk Groot een onderzoek uit naar peukenafval in Purmerend. Dat onderzoek brengt de grootste ‘hotspots’ in kaart. Op basis daarvan treft de gemeente gerichte maatregelen. Zo komen er uitdrukpunten in bestaande afvalbakken en monitort de gemeente het effect daarvan met een nulmeting en vervolgmetingen.

Meer nieuws uit Purmerend?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: