Nest van Aziatische hoornaar ontdekt langs Van IJssendijkstraat in Purmerend

PURMEREND - Aan de Van IJssendijkstraat in Purmerend is donderdag een nest van een Aziatische hoornaar ontdekt. Het nest hangt hoog in een boom langs een fietspad en wordt vrijdagochtend professioneel verwijderd.
Het nest werd donderdagavond 30 juli gevonden door een speciaal opsporingsteam dat is uitgerust voor de bestrijding van de Aziatische hoornaar. Het team meldde de vondst bij de brandweer, maar die kon het team niet helpen.
Hoogwerker ingezet
Vrijdagochtend wordt een hoogwerker ingezet om het nest professioneel te verwijderen.
Gevaar bij benadering
Eén hoornaar is op zichzelf niet per se gevaarlijk. Wie echter te dicht bij het nest komt, kan rekenen op een agressieve reactie van de dieren. Voetgangers en fietsers langs de Van IJssendijkstraat doen er daarom verstandig aan het nest te mijden totdat het is verwijderd.
Dit bericht is ook gedeeld via ons WhatsApp-kanaal van Purmerend. Ook razendsnel het laatste nieuws in je app? Volg het Rodi-kanaal nu (anoniem) via deze link.





Meer nieuws uit Purmerend?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie