Textiel en glas in de etalage: Marion Karremans-Burger exposeert in Purmerend

PURMEREND - Marion Karremans-Burger toont haar nieuwste kunstwerken in de etalage van de VVV | Museumwinkel in Purmerend. De expositie loopt van 7 oktober tot en met 2 november en combineert textiel met glas.
De etalage aan de Peperstraat verandert in oktober in een rustpunt vol natuur en mystiek. Karremans-Burger laat daar drie werken zien die aansluiten bij het lokale landschap: de schilderijen Gifts of Nature, riet en Gifts of Nature, berkenbomen en het driedimensionale textielwerk Rietlandschap.
De stijl en kunstwerken
Kenmerkend voor haar huidige stijl is het gebruik van glas als drager, soms gecombineerd met spiegels. Door de combinatie van textiel en glas krijgen de kunstwerken extra diepte en een lichte, transparante uitstraling.
Voor Karremans-Burger is kunst maken een belangrijk deel van wie ze is. “Mezelf uiten via kunst is een deel van mijn ziel, van wie ik ben”, vertelt zij. Mooie beelden en de natuur om haar heen inspireren haar. Die vertaalt ze op gevoel naar een kunstwerk.
Haar werk is divers. In sommige stukken zijn invloeden van de Jugendstil of Japanse kunst te zien, andere werken hebben een sprookjesachtige sfeer. Ze houdt van een verfijnde, rustige uitstraling en combineert graag verschillende materialen.
Meer werk
Meer informatie over Karremans-Burger en haar eerdere werk staat op haar website www.marionkarremansburger.nl. Ze deelt haar werk ook op Instagram via @itsamarion.






Meer nieuws uit Purmerend?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie