Filmhuis Purmerend viert Pride met drie bijzondere films in oktober

PURMEREND - Filmhuis Purmerend vertoont in oktober drie films in het kader van Pride 2026: ‘Pride’, ‘The history of sound’ en ‘Love me tender’. De vertoningen vinden plaats in ‘t Stamhuis aan de Kerkstraat 11.
‘Pride’ met nagesprek
De komedie ‘Pride’ met Bill Nighy en Imelda Staunton draait vrijdag 16 oktober om 20.00 uur en dinsdag 20 oktober om 13.30 uur. De zaal opent steeds driekwartier eerder. Na afloop volgt een nagesprek, in samenwerking met Discriminatie.nl Zaanstreek-Waterland.
De film gaat over de onwerkelijk geachte publieke steun van een groep homo’s en lesbiennes aan de stakende mijnwerkers in 1984. In het grauwe Engeland van Thatcher sloegen beide minderheden de handen ineen.
‘The history of sound’
Deze film draait zaterdag 17 oktober en dinsdag 20 oktober, beide dagen om 20.00 uur. De zaal opent om 19.15 uur.
In 1917 ontmoeten de muziekstudenten Lionel (Paul Mescal) en David (Josh O’Connor) elkaar aan het conservatorium van Boston. Jaren later trekken ze samen door de wildernis van Maine om volksliedjes te verzamelen. Hun hereniging en liefdesaffaire bepalen de loop van Lionels leven.
‘Love me tender’
De film naar de roman van Constance Debré draait op zondag 18 en woensdag 21 oktober om 13.30 uur. De zaal opent om 12.45 uur.
Na een pijnlijke scheiding begint Clémence (Vicky Krieps) aan een reis van zelfontdekking. Als ze haar ex-man (Antoine Reinartz) vertelt dat ze relaties met vrouwen heeft, vraagt hij het ouderlijk gezag over hun zoon aan haar te ontnemen. Het is het begin van een jarenlange strijd.
Tickets en informatie
Tickets zijn te koop via www.filmhuispurmerend.nl. Voor meer informatie kunnen bezoekers mailen naar info@filmhuispurmerend.nl.





Meer nieuws uit Purmerend?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie