Raad van State geeft groen licht voor honderden appartementen Kooimanweg: “We kunnen nu verder”

Politiek
Langs de Kooimanweg worden maximaal 489 appartementen gebouwd.
Langs de Kooimanweg worden maximaal 489 appartementen gebouwd. (Foto: Gemeente Purmerend)

PURMEREND – De Raad van State heeft besloten dat de bouw van maximaal 489 appartementen in het Wagenweggebied kan doorgaan. Dit volgt op een juridische procedure van twee jaar waarbij gebreken in de parkeerregeling van het bestemmingsplan moesten worden hersteld.

Wethouder Pascal Verkroost reageert op de uitspraak: “De uitspraak is binnen en we kunnen nu verder. Deze bijna vijfhonderd woningen zijn hard nodig voor onze stad. Ik verwacht de omgevingsvergunning voor de zomer te kunnen verlenen.”

Parkeren

Het bouwproject omvat onder andere 150 sociale huurwoningen en 150 middeldure huur- en koopwoningen. Omwonenden maakten bezwaar vanwege mogelijke parkeeroverlast. De Raad van State oordeelde afgelopen november dat de oorspronkelijke parkeerregels onvoldoende duidelijk waren en de zogenoemde ‘nulvergunningenregeling’ juridisch niet sluitend was. Deze regeling moest voorkomen dat nieuwe bewoners een parkeervergunning voor straatparkeren zouden kunnen aanvragen. Als reactie hierop heeft de gemeenteraad het artikel aangepast. Hierin is expliciet vastgelegd dat nieuwe bewoners geen parkeervergunningen voor straatparkeren kunnen krijgen. Ook het aantal bezoekersparkeerplaatsen per woning is nauwkeurig vastgelegd. De Raad van State heeft nu geoordeeld dat deze aanpassingen de aanvankelijke gebreken voldoende herstellen.

Werkzaamheden

Vooruitlopend op de bouw van de Kop van Wagenweg zal de Burgemeester Dirk Kooimanweg worden aangepakt. Tijdens de zomervakantie zal de weg zes weken dicht zijn, vanaf de Kooimanbrug tot de in- en uitrit van winkelcentrum Miro. Deze werkzaamheden zijn gericht op het veiliger maken van de weg voor fietsers en voetgangers tijdens de bouwfase.
De weg wordt opnieuw ingericht om de veiligheid voor alle verkeersdeelnemers te verbeteren. De werkzaamheden zullen na de vakantie nog niet volledig zijn afgerond; de definitieve afronding volgt na de bouw van de woningen aan de Kop van Wagenweg.

De gemeente Purmerend heeft vier weken de tijd om de uitspraak correct te verwerken in het openbare digitale bestemmingsplan.

Meer nieuws uit Purmerend?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: