Vandaag gladheid in de regio: waar moet je rekening mee houden?

Weer
Het is donderdagochtend 15 december iets boven nul graden, maar de wegen zijn nog erg koud, waardoor het ijzelt, zoals hier op de Weidedreef.
Het is donderdagochtend 15 december iets boven nul graden, maar de wegen zijn nog erg koud, waardoor het ijzelt, zoals hier op de Weidedreef. (Foto: DVE)

Er geldt momenteel code geel voor gladheid in onze regio. Dit komt door ijzel. Niet alleen donderdagochtend is het glad; ook vanaf het einde van de middag en in de avond zal de gladheid weer toenemen.

Tussen 12.00 en 17.00 uur is de gladheid grotendeels verdwenen, volgens het KNMI. Maar vanaf zonsondergang kan het weer glad worden door ijzel. De wegen zijn kouder dan 0 graden, waardoor neerslag (van een lichte regenbui bijvoorbeeld) bevriest. Ook in de nacht van donderdag op vrijdag blijft het nog spekglad.

De gladheid in Zuid-Holland houdt aan tot vrijdagmiddag 12 uur. Vanaf dat moment is de situatie op de weg niet meer zo risicovol. Wie een hekel heeft aan de winterse kou, kan aftellen naar maandag 19 december: dan wordt het maar liefst 11 graden. Daarna vriest het voorlopig ook ‘s nachts niet meer. Wel kent het weerbeeld dan een ander nadeel: regen.

Ongelukken en vertraging

Door de gladheid was het vanochtend drukker en chaotischer op de weg dan normaal op donderdagochtend. Op de A4 tussen Den Haag-Ypenburg en Rijswijk-Plaspoelpolder vond rond 9 uur een ongeval plaats met een personenwagen. Hiervoor zijn drierijstroken afgesloten; op de vierde geldt een aangepaste maximumsnelheid van 50 kilometer per uur.

Een eind verderop op de A4, tussen Den Haag Ypenburg en knooppunt Ypenburg, vond ook rond 9 uur een ongeval met een vrachtwagen plaats. Ook hier werden er drie rijstroken afgesloten en gold er een aangepaste maximumsnelheid op de resterende rijstrook.

Tussen knooppunt Kethelplein en Rijswijk stond vanochtend vroeg een file van ruim 10 kilometer met 22 minuten vertraging. Bij het knooppunt Clausplein is momenteel sprake van stilstaand verkeer.

Advies

Het advies van KNMI bij gladheid aan voetgangers en fietsers is uit te kijken op wegen, bruggen en fiets- en voetpaden. Voor auto’s is het advies langzamer te rijden en meer afstand te houden tot andere weggebruikers. Over de actuele situatie op de snelwegen is informatie te vinden op rwsverkeersinfo.nl.

Meer nieuws uit Rijswijk?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: