Lezing over Schager geschiedenis: van pijpenkopjes tot manuscript uit 1741

SCHAGEN - Paul Stoel verzorgt woensdag 22 april een lezing over zijn uitgebreide Schager verzameling bij de Historische Vereniging Schagen en Omstreken. De avond begint om 19.30 uur in de Nieuwe Nes.
Stoel is al jarenlang actief verzamelaar van Schager materiaal. Eerder dit jaar kon hij de lezing wegens ziekte niet geven. Woensdag is de herkansing.
Passie voor Schagen
De verzamelaar vertelt hoe zijn passie voor Schagen begon. "Als kind was ik al bezig met het verzamelen van oude pijpenkopjes en steeltjes bij de Wiel. Helaas zijn die verloren gegaan. Uiteindelijk begon ik steeds meer spulletjes te verzamelen van Schagen en kreeg ik meer interesse in de geschiedenis van onze mooie stad", zegt Stoel.
Via archiefonderzoek en internet bouwde hij zijn collectie verder uit. "Internet heeft me geholpen om prachtige spullen van Schagen te vinden. Een groot deel heb ik in mijn verzameling."
Messen, tekeningen en prullaria
Tijdens de lezing laat Stoel veel van zijn objecten zien. "Ik heb een uniek manuscript uit 1741, veel prachtige Schager messen, met of zonder foudraal. Een aantal prachtige tekeningen van het oude Schagen, mooie theelepeltjes en nog veel meer. Natuurlijk mag de ‘prullaria’ niet ontbreken", aldus Stoel. Hij begeleidt de avond met een PowerPointpresentatie.
Jaarvergadering vooraf
Vóór de lezing houdt de vereniging haar jaarvergadering. Die begint om 19.30 uur. De lezing zelf start om 20.15 uur.
De avond vindt plaats in de Nieuwe Nes, Schoenmakerspad 1 in Schagen. Toegang voor leden is gratis. Niet-leden betalen vijf euro.





Meer nieuws uit Schagen?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie