Terug in de Tijd

Sint Maarten had ooit een eigen kaasfabriek: herken jij De Tijdgeest?

Historie
In Sint Maarten was in de jaren ‘20 de coöperatieve zuivel- en kaasfabriek De Tijgeest actief, die in 1888 werd opgericht en bleef bestaan tot 1943.
In Sint Maarten was in de jaren ‘20 de coöperatieve zuivel- en kaasfabriek De Tijgeest actief, die in 1888 werd opgericht en bleef bestaan tot 1943. (Foto: Cees Kuijper)

SINT MAARTEN – In de rubriek Terug in de Tijd blikken we terug op historisch beeldmateriaal uit de gemeente Schagen. Deze week keren we terug naar Sint Maarten in de jaren twintig.

Rechts op de foto is de voormalige coöperatieve zuivel- en kaasfabriek De Tijdgeest te zien.

Terug in de tijd

De Tijdgeest werd in 1888 opgericht en was jarenlang een belangrijke plek voor de zuivelproductie in het dorp. De coöperatieve zuivel- en kaasfabriek bleef bestaan tot 1943.

De foto geeft een mooi beeld van Sint Maarten in de jaren twintig, met de kaasfabriek prominent in beeld.

Meer nieuws uit Schagen?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: