‘t Zand krijgt zijn eigen Schilderdag: ‘Warempel, we zijn allemaal familie!’

’t ZAND – Den Oever heeft Dirkendag, ’t Zand krijgt Schilderdag. Zondag 20 september vindt in ’t Zand de allereerste Schilderdag plaats. Een dag speciaal voor mensen met de achternaam Schilder, bedacht door een aantal Schilders uit het dorp. En er is nog een bijzondere ontdekking: bij het uitpluizen van de verschillende stambomen bleek dat de Schilders uit ’t Zand allemaal familie van elkaar zijn.
Het idee voor Schilderdag ontstond tijdens een gesprek tussen een aantal inwoners met de achternaam Schilder. De jaarlijkse Dirkendag in Den Oever kwam ter sprake. Een dag waarop mensen met de achternaam Dirk elkaar ontmoeten en hun gezamenlijke afkomst vieren. Dat konden de Schilders uit ’t Zand natuurlijk ook, zo was de gedachte.
Zo gezegd, zo gedaan. De stambomen van verschillende families Schilder uit ’t Zand werden erbij gepakt en naast elkaar gelegd. De uitkomst zorgde voor de nodige verbazing: de verschillende Schilders blijken allemaal familie van elkaar te zijn.
Daarmee was het idee voor een eigen Schilderdag geboren.
Dag voor en door Schilders
Zondag 20 september kunnen Schilders elkaar ontmoeten tijdens de eerste editie. De bijeenkomst vindt plaats van 15.00 tot 20.00 uur bij café De Jonge Prins aan de Keinsmerweg 42 in ’t Zand.
De organisatie noemt het nadrukkelijk een dag ‘voor Schilders, door Schilders’. Een gelegenheid om elkaar te leren kennen, familieverhalen uit te wisselen en natuurlijk samen een gezellige middag en avond te beleven.
Bij de bijeenkomst zijn koffie, thee en gebak inbegrepen. Ook het diner wordt verzorgd. De entree bedraagt 18,50 euro; drankjes zijn voor eigen rekening.
Schilders die erbij willen zijn, kunnen zich aanmelden via cornelisschilder1600@gmail.com. Aanmelden kan tot zaterdag 13 september.
De organisatoren hopen zoveel mogelijk Schilders uit ’t Zand en daarbuiten te bereiken. Want als de eerste stambomen al zoveel familiebanden opleverden, valt er tijdens de eerste Schilderdag ongetwijfeld nog heel wat te ontdekken.





Meer nieuws uit Schagen?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie