IVN West-Friesland organiseert diverse activiteiten

Uit
Elke laatste zondag van de maand vaart fluisterboot 'Wilskracht' door de waterrijke polder van Het Grootslag.
Elke laatste zondag van de maand vaart fluisterboot 'Wilskracht' door de waterrijke polder van Het Grootslag. (Foto: archief Rodi Media)

REGIO - IVN West-Friesland organiseert meerdere natuur­activiteiten voor kinderen en volwassenen. Van vleermuizen spotten in Oostwoud tot varen door de polder bij Bovenkarspel.

Kinderen van groep 3 tot en met groep 8 kunnen op zaterdag 29 augustus en zaterdag 5 september meedoen aan de tweedelige activiteit Oogstplezier, onder leiding van Monica Bleijendaal.

Oogstplezier

Deel 1 vindt plaats in IVN Voedselbos De Haling in Bovenkarspel. Inloop is om 09.45 uur, de activiteit start om 10.00 uur en eindigt om 12.00 uur. Deelnemers verzamelen bij het entreehek van het voedselbos, op de hoek van de Veilingweg en De Haling. Tijdens de activiteit vertellen werkgroepleden over de voorbereiding op een succesvolle oogst. Ook zijn er een vleermuizenkelder en grote insectenhotels te bewonderen.

Deel 2 speelt zich af op een verrassingslocatie in het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen. Inloop is om 13.00 uur, start om 13.30 uur en einde om 15.45 uur. Verzamelen bij de ingang van het Buitenmuseum, Noorder Wierdijk (tegenover nummer 20). Parkeren kan in de blauwe zones: Van Linschotenstraat, Zwaanstraat en Breedstraat. Wat de kinderen precies gaan doen, blijft nog een verrassing.

Deelname kost 3,- euro per deel. Aanmelden is verplicht via natuurkids@ivn-westfriesland.nl, met vermelding van naam, groep, contactpersoon, telefoonnummer en voor welk deel wordt ingeschreven. Vol is vol.

Nacht van de vleermuis

Tijdens het landelijke weekend ‘Nacht van de vleermuis’ (28 t/m 30 augustus) organiseert IVN West-Friesland twee activiteiten bij Het Egboetje in Oostwoud.

Op vrijdagavond 28 augustus is er een avondexcursie voor volwassenen, onder leiding van Huub Veldhuijzen. De wandeling start om 20.00 uur. Veldhuijzen vertelt over de leefwijze en het voedsel van vleermuizen. Met een batdetector luisteren de deelnemers naar overvliegende vleermuizen.

Op zaterdagmiddag 29 augustus is er een kinderactiviteit, die start om 14.30 uur. Die is bedoeld voor kinderen van 4 tot 15 jaar, onder begeleiding van ouders of verzorgers.

Beide activiteiten starten bij Het Egboetje, Liederik 15 in Oostwoud. De kosten bedragen 2,- euro voor IVN- en KNNV-leden en 4,- euro voor anderen. Kinderen onder de 12 jaar zijn gratis welkom, dankzij sponsoring door ABZ Seeds. Betalen kan contant (gepast) of via QR-code. Vooraf aanmelden is verplicht via gerardria@quicknet.nl.

Vaarexcursie door de polder

Elke laatste zondag van de maand vaart fluisterboot ‘Wilskracht’ door de waterrijke polder van Het Grootslag. De eerstvolgende tocht is op zondag 30 augustus, onder leiding van een ervaren schipper en een IVN-excursieleider. De eerste afvaart is om 13.30 uur, de tweede om 15.00 uur. Vertrek is bij Streekbos Paviljoen IVN, Veilingweg 21a in Bovenkarspel.

Zowel volwassenen als kinderen kunnen mee. De bijdrage is 5,- euro. Kinderen tot en met 12 jaar varen gratis, dankzij sponsoring van ABZ Seeds. Betalen kan via QR-code of contant in het IVN Bezoekerscentrum Streekbos. Aanmelden is niet nodig.

Meer nieuws uit Stede Broec?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: