Nieuwe seizoen TalentenLab Bibliotheek IJmond Noord van start met hobbyhorsing en bijzondere dieren

IJMOND - Het nieuwe seizoen van het TalentenLab van Bibliotheek IJmond Noord gaat woensdag 9 september van start. Kinderen van 6 tot 12 jaar kunnen ontdekken, bewegen, creatief bezig zijn en alles leren over de natuur en bijzondere dieren.
Het seizoen opent met een sportieve middag vol hobbyhorsing. Kinderen kunnen meedoen aan een dressuurclinic, een uitdagend parcours afleggen met hun hobbyhorse en creatief aan de slag met een leuke goodiebag. Iedereen kan meedoen, ervaring is niet nodig. Deze activiteit vindt plaats bij de speeltuin aan de Johannes Poststraat in Heemskerk.
Op ontdekkingstocht met de egel
In het TalentenLab van woensdag 16 september staat de egel centraal. Kinderen ontdekken alles over deze stekelige dieren. Kirsten Dorresteijn, auteur van Het grote egelboek, vertelt hoe egels leven, wat ze eten, waarom ze stekels hebben en welke gevaren ze tegenkomen. Je krijgt een bijzonder kijkje achter de schermen bij de egelopvang en ontdekt wat je zelf kunt doen om egels te helpen.
Wat doet de dierenambulance?
Wat doet de dierenambulance als een dier hulp nodig heeft? Je hoort het woensdag 23 september in de bibliotheek in Heemskerk en woensdag 30 september in de bibliotheek in Beverwijk. Je leert ook hoe je zelf dieren in nood kunt helpen. Beide dagen begint de workshop om 14.00 uur.
Bijzondere dieren van Exotus Serpenti
Kinderen kunnen de bijzondere dieren van Exotus Serpenti van dichtbij bekijken en meer over deze dieren leren. Natuurlijk kun je ook al je vragen stellen. De reptielen bekijk je woensdag 23 september in Beverwijk en woensdag 30 september in Heemskerk.
Gratis deelname
De activiteiten zijn gratis toegankelijk. Het hele programma staat op www.bibliotheekijmondnoord.nl. Hier kun je je ook aanmelden voor de activiteiten.





Meer nieuws uit Uitgeest?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie