Huurdersraad Samenwerking geeft flatbewoners hoop

Nieuws
Een storing van de intercom leidde tot veel klachten aan de Willem de Zwijgerlaan.
Een storing van de intercom leidde tot veel klachten aan de Willem de Zwijgerlaan. (Foto: PR)

Flatbewoners in de wijk Holy hebben enige hoop gekregen, dat er aan hun klachten over woonoverlast eindelijk iets gedaan gaat worden. Hun huurdersraad heeft uitgesproken de klachten aan te kaarten bij de woningcorporatie.

Door Kor Kegel

De flatbewoners hebben op een recente bijeenkomst het idee gekregen dat Stichting Huurdersraad Samenwerking Vlaardingen een werkwijze nastreeft, die meer inzicht geeft in de hardnekkige problemen. Volgens een bewoonster van de Willem de Zwijgerlaan wil de huurdersraad de klachten bespreken met woningcorporatie Samenwerking Vlaardingen, zoals de overlast van rommel rond de flat, geluidhinder van buren, overlast van muizen en ratten en onaangepast gedrag van bewoners jonger dan 65 jaar, die er volgens de normen van Woonnet Rijnmond eigenlijk geen woning hadden mogen krijgen.

Cor van der Hoek, secretaris van de huurdersraad, zegt dat de bijeenkomst van twee weken geleden deel uitmaakt van de werkwijze die de huurdersraad sinds vorig jaar ontwikkelt onder de noemer ‘Huurdersraad in de buurt’. Het houdt in dat de huurdersraad nadrukkelijk meer rechtstreeks contact wil met de bewoners binnen de verschillende wooncomplexen van Samenwerking.

“Wij hebben ervaren dat uitsluitend één algemene jaarvergadering per jaar onvoldoende mogelijkheden biedt om goed zicht te houden op wat er daadwerkelijk leeft binnen complexen en buurten”, zegt Cor van der Hoek. “Door vaker op locatie aanwezig te zijn en rechtstreeks met bewoners in gesprek te gaan, krijgen wij beter inzicht in onderwerpen als leefbaarheid; onderhoud, woonkwaliteit; sociale samenhang en ervaren woonoverlast. Hierdoor kunnen signalen eerder worden besproken en waar nodig sneller onder de aandacht van Samenwerking worden gebracht.”

Het team Wonen en Zorg van de Huurdersraad onderzoekt de signalen nader. “Indien blijkt dat zorgen of verbeterpunten aandacht vragen, wordt zo spoedig mogelijk contact opgenomen met Samenwerking. Vanuit onze visie ‘Dichter bij de huurder – werken aan beter wonen’ vinden wij het belangrijk zichtbaar en aanspreekbaar aanwezig te zijn binnen de wooncomplexen”, aldus Cor van der Hoek.

Meer nieuws uit Vlaardingen?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: