Nep-bankmedewerkers actief in onze regio

112-nieuws
De politie is op zoek naar deze verdachte.
De politie is op zoek naar deze verdachte. (Foto: politie.nl)

REGIO - De politie slaat alarm vanwege een aantal meldingen van bankhelpdeskfraude in Graft en Broek in Waterland. Oudere slachtoffers werden benaderd en stonden onder valse voorwendselen hun bankpas - en ook contant geld - af aan de oplichters.

Het gebeurde in ieder geval de afgelopen maanden bij twee tachtigers. Op donderdag 13 juni is een 81-jarige vrouw uit Broek in Waterland het slachtoffer geworden van de bankhelpdeskfraude. De vrouw werd omstreeks 19:00 uur gebeld door een zogenaamde bankmedewerkster. De vrouw moest haar contante geld en haar bankpas in een envelop doen. 

Niet veel later haalt een man de enveloppe op aan de deur. Het slachtoffer voelt eigenlijk meteen daarna dat het niet in de haak is en belt haar dochter. Die komt in actie. De bankpas wordt geblokkeerd en er wordt zelfs nog in de omgeving naar de dader gezocht. 

Omstreeks 19:10 uur bij een geldautomaat aan de Nieuwland in Broek in Waterland gepind met de bankpas van het slachtoffer. Totale schade: 500 euro.

Graft

Ongeveer hetzelfde gebeurd zaterdag 3 augustus in Graft. Ook deze 86-jarige vrouw is slachtoffer geworden van de fraude. De verdachte pint rond 22:10 uur met haar bankpas bij een geldautomaat aan de Driemaster in de Rijp.

Oproep

De politie heeft inmiddels de hulp van het publiek ingeroepen. Met camerabeelden wordt gehoopt dat de verdachte aangehouden kan worden. Want volgens de politie zou het zomaar in beide zaken dezelfde man kunnen zijn. “Herkent u deze verdachte? Herkent u zichzelf in de beelden? Meld u”, meldt de politie. Ook worden mensen gezocht die wellicht andere informatie hebben over de zaak.

De politie is bereikbaar via 0800-6070 en het tipformulier op politie.nl. Voor Meld Misdaad Anoniem bel 0800-7000.

Meer nieuws uit Waterland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: