Marian van der Weele opent nieuwe tentoonstelling Marker Museum

Nieuws
'Oranje Boven’ is het thema van de nieuwe tentoonstelling in het Marker Museum, die afgelopen zaterdag officieel werd geopend door de burgemeester van Waterland, Marian van der Weele.
'Oranje Boven’ is het thema van de nieuwe tentoonstelling in het Marker Museum, die afgelopen zaterdag officieel werd geopend door de burgemeester van Waterland, Marian van der Weele. (Foto: Pep)

MARKEN - ‘Oranje Boven’ is het thema van de nieuwe tentoonstelling in het Marker Museum, die afgelopen zaterdag officieel werd geopend door de burgemeester van Waterland, Marian van der Weele. In bijzijn van het bestuur van de ‘Vereniging Historisch Eiland Marken’, genodigden en de vele vrijwilligers die de vereniging rijk is. Het Marker Museum besteedt aandacht aan het koningsgezinde Marken en 80 jaar vrijheid.

Een tentoonstelling over het koningsgezinde Marken en de daarbij behorende klederdracht. Daarnaast wordt er in de tentoonstelling uitgebreid aandacht besteed aan het leven in de oorlogsjaren 1940-1945, inmiddels 80 jaar leven in vrijheid.

De middag werd in de Grote Kerk aan de Kerkbuurt geopend door Cor Visser, voorzitter van het Marker Museum. Hij heette iedereen welkom en bedankte iedereen die heeft meegewerkt aan de realisatie van ‘Oranje Boven’. Ook werden de mensen achter de schermen niet vergeten. 

Bezoeken van de Oranjes aan Marken

In z’n openingswoorden vertelde hij de bezoeken van de Oranjes aan Marken in de afgelopen jaren. Ook de relatie tussen Koningin Wilhelmina en petekind Wilhelmina Lijsje van Riel passeerde de revue. Na Visser kwam Arie de Waart achter ‘het bordje’ staan. Hij vertelde over de aankoop en restauratie van de MK 58. Een botter waar Markers vroeger mee gevist hebben. “Ik heb er vijfentwintig jaar plezier van gehad”, aldus de Waart. 

Burgemeester in ‘het Mereker’

Vervolgens was het de beurt aan de burgemeester van Waterland, Marian van der Weele. Zij was voor de gelegenheid wederom gekleed in ‘het Mereker’ (Marker klederdracht). Zij sprak in haar woorden onder andere over de mooie relatie tussen de nieuwe seizoenstentoonstelling en tachtig jaar vrijheid, wat we dit jaar vieren.

 Muzikale medewerking was er van de Voor Anker Band. Terwijl de achtkoppige formatie ‘gezellige’ oranje muziek ten gehore bracht, werden via de schermen in de kerk beelden uit het verleden vertoond van Koninginnedag op Marken. 

Tribute to Piet Boneveld

Tijdens het ‘natje & droogje’ speelde de Voor Anker Band (uiteraard) nog het Marker Volkslied. Hierna was het eindelijk tijd voor de daadwerkelijk officiële opening van de nieuwe tentoonstelling. Voordat dit plaatsvond werd er door de Voor Anker Band een ‘Tribute’ gebracht aan det voormalige organisator & presentator van het zanguurtje, Piet Boneveld. Met een ‘Tribute to Piet Boneveld’ (TTPB) werd een ode gebracht aan de man die in 2018 overleden is.

Lint doorgeknipt

Na deze muzikale klanken werd voor het museum door Marian van der Weele, met hulp van Cor Visser, een lint doorgeknipt en werd de tentoonstelling officieel geopend verklaard en konden alle aanwezigen de nieuwe tentoonstelling in het museum gaan bekijken.

Het Marker Museum is gevestigd op Kerkbuurt 44-47 te Marken. Het museum is dagelijks geopend tot en met 31 oktober. Openingstijden tot en met september van 10.00 uur tot 17.00 uur, in oktober van 11.00 uur tot 16.00 uur en op zon- en feestdagen van 12.00 uur tot 16.00 uur.

Pieter Pereboom / www.MarkerNieuws.com

Meer nieuws uit Waterland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: