Herfsttocht in het Ilperveld

Nieuws
De eerste tekenen van de herfst laten zich zien in het Ilperveld.
De eerste tekenen van de herfst laten zich zien in het Ilperveld. (Foto: aangeleverd)

LANDSMEER – De eerste tekenen van de herfst laten zich zien in het Ilperveld. Op zondag 28 september organiseert Landschap Noord-Holland daarom een bijzondere vaartocht, waarbij deelnemers samen met een schipper en gids op zoek gaan naar paddenstoelen, spinnen en andere insecten.

Tijdens de tocht vaar je door het waterrijke gebied en leg je aan bij een van de eilandjes. Daar volgt een wandeling over trilveen, langs legakkers en petgaten. De gids vertelt onderweg over de planten en dieren die juist in dit unieke landschap voorkomen. De herfst maakt het extra bijzonder, met zwammetjes en paddenstoelen die overal opduiken en de sfeer van het seizoen die goed voelbaar is.

Advies

Deelnemers wordt aangeraden om waterdichte schoenen of laarzen te dragen en warme regenkleding mee te nemen. Ook een camera of verrekijker komt goed van pas. Op de boot is ruimte voor rolstoelen, maar dit moet vooraf worden aangegeven. Honden zijn in het natuurgebied niet toegestaan.

De tocht vindt plaats van 13.30 tot 15.30 uur, vanuit Bezoekerscentrum Ilperveld, Kanaaldijk 32A in Landsmeer.

De gids vertelt onderweg over de planten en dieren.

Meer nieuws uit Waterland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: