Zó presteerde de Westlandse ploeg op het touwtrektoernooi

De Westlandse ploeg scoorde onlangs best goed op het touwtrektoernooi in Oudenhoorn, ondanks de uiteenlopende leeftijden van het team.
Het touwtrektoernooi vond plaats op zaterdagavond 1 juli in Oudenhoorn, vlakbij Hellevoetsluis. Het werd gehouden bij loonbedrijf Poldervaart. Hun ploeg was ook aanwezig in januari bij het touwtrektoernooi ten bate van Team Westland.
De Westlandse ploeg, deelnemend onder de naam loonbedrijf Quartel, was een gemengde ploeg van zes man, met leeftijden tussen de 16 en 59 jaar. De poulefase kwamen ze goed door. Coach Ron van der Knaap hield de ploeg rustig, waardoor de tegenstanders vermoeid raakten.
Kruisfinale
Door deze slimme tactiek kwam Westland in de kruisfinale terecht. De eerste partij was de tegenstander ‘Best Gelopen’; een jeugdploeg van acht jongens tussen de vijftien en zestien jaar, die wekelijks trainen achter een trekker. Dat werd voor de Westlandse ploeg toch wat te veel, dus ze besloten te strijden voor de derde plek.
Grondverschil
Om die plek te veroveren, moesten ze het opnemen tegen de landbouwploeg van Putten. Toen er na twee zware gelijkspel-partijen geloot werd voor de laatste partij, won de landbouwploeg de tos en konden zij kiezen aan welke kant zij wilden staan. Door grondverschil was er aan één kant meer grip. Onder meer hierdoor trok de tegenpartij, ondanks langdurige weerstand die de Westlandse ploeg bood, aan het langste eind.
De Westlandse mannen zijn tevreden met hun vierde plaats en kijken terug op een mooi toernooi.






Meer nieuws uit Westland?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie