Grootschalige hulpdiensten oefenen bij woonzorgcentrum Akkerleven in Schipluiden

Maandagavond heeft er bij woonzorgcentrum Akkerleven in Schipluiden een grootschalige multidisciplinaire oefening plaatsgevonden. Brandweer, politie, ambulance en de gemeente sloegen de handen ineen om de samenwerking, communicatie en besluitvorming tijdens complexe incidenten te trainen.
De oefening bestond uit meerdere realistische scenario’s die vooraf grotendeels geheim waren gehouden voor de hulpverleners. Eén van de gesimuleerde situaties betrof een drugsdumping, waarbij meerdere personen in contact kwamen met gevaarlijke stoffen. Vervolgens sloeg een busje op de vlucht, dat even later botste met een tractor. Door deze aanrijding raakten verschillende personen gewond.
Daarnaast raakten fietsers bekneld onder grote hooibalen die van de tractor waren gekomen. Hierdoor stonden de hulpdiensten voor de taak om slachtoffers te bevrijden en de verschillende noodsituaties tegelijkertijd onder controle te krijgen. De inzet maakte deel uit van de jaarlijkse veiligheidsweek.

Nieuwjaarsduik Monster gaat op 1 januari wel door, ondanks stoppen evenement i..
Nieuwjaarsduik Monster gaat op 1 januari wel door, ondanks stoppen evenement in ’s-Gravenzande
20 uur geleden
Recordopbrengst voor Fancy Fair Naaldwijk: ruim 115.000 euro voor Scouting en..
Recordopbrengst voor Fancy Fair Naaldwijk: ruim 115.000 euro voor Scouting en kerk
20 uur geleden
Ongeval op de Kerkstraat in Kwintsheul: Twee auto’s en fietser betrokken
Ongeval op de Kerkstraat in Kwintsheul: Twee auto’s en fietser betrokken
21 uur geleden
Meisje gewond bij botsing op Grote Woerdlaan in Naaldwijk
Meisje gewond bij botsing op Grote Woerdlaan in Naaldwijk
22 uur geleden

Meer nieuws uit Westland?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie