Trek in een crompouce? Hier in Westland haal je ze

In heel Nederland is de crompouce-gekte losgebarsten. Voor wie het gemist heeft: een crompouce is een kruising tussen een croissant en een tompouce.
Nieuw is het gebakje niet. In Zeeland werd een gebakje dat erop lijkt al rond 1993 gebakken. De crompouce in de huidige vorm bestaat sinds 2020. Toen werd hij bedacht door een Utrechtse bakker, Bammetje Bakery. Maar de crompouce werd pas echt een hype toen de crompouce van Bakker van Maanen uit Katwijk viral ging op TikTok. Sindsdien verkopen bakkers in heel Nederland het product; ook in Westland lijkt hij bijna overal verkrijgbaar.
Crompoucen in het Westland
Op onderstaande adressen in Westland is de crompouce in elk geval zeker te vinden.
- Jumbo Foodmarkt Koornneef: hier wordt de crompouce in het weekend verkocht. Adres: Patijnenburg 43, Naaldwijk. [Update: vanaf zondag 19 november heten crompoucen bij de Jumbo anders: ‘tompouce croissant’.]
- In de filialen van de AH vind je de crompouce de hele week in de schappen. Er is een Albert Heijn in Naaldwijk (Verdilaan 4), ‘s-Gravenzande (Oudelandstraat 16), Wateringen (J.C. Struyck van Bergenstraat 2), Honselersdijk (Dijkstraat 102) en De Lier (Hoofdstraat 76A). [Update: vanaf heden heten crompoucen bij de AH anders: ‘AH Tompouce Croissant’.]
- Bakkerij Vreugdenhil in Maasdijk (Willem III-straat 27) verkoopt een eigen versie van de crompouce; niet met roze fondant aan de buitenkant, maar met een laagje chocolade. Klinkt ook niet verkeerd!
- Bakkerij Huijsgemaakt in ‘s-Gravenzande (Graaf Willem II-straat 2) verkoopt ook crompoucen. Wil je niet misgrijpen? Bestel ze dan!
- Dat geldt ook voor Bakkerij Van Malkenhorst, met filialen in Naaldwijk (Geestweg 48) en Poeldijk (Voorstraat 79). Hier liggen ze normaal gesproken wel in de schappen, maar voor de zekerheid wordt klanten geadviseerd te bestellen.
- Ook bij Bakkerij Scholtes in Honselersdijk (Dijkstraat 100) kun je terecht om kennis te maken met deze nieuwe sensatie.
- Bakkerij Remmerswaal en Rodenrijs maakt de crompoucen ter plekke vers voor je neus. Ze zijn hier te vinden in alle filialen; ook in ‘s-Gravenzande (Graaf Willem II-straat 16), Wateringen (Vliethof 61), Naaldwijk (Rembrandtstraat 18a), Kwintsheul (Kwintrum 2) en De Lier (Hoofdstraat 57).
- Bakkerij Paul Schalke biedt de nieuwe lekkernijen ook. Je vindt ze in de filialen in Naaldwijk (Geestweg 37) en Monster (Herenstraat 1).
- Bij Bakkerij Van den Berg, met filialen in ‘s-Gravenzande (Koningin Julianaweg 116 en Graaf Florisplein 6-8), Monster (Zeestraat 19), Poeldijk (Voorstraat 68), Naaldwijk (Herenstraat 13), De Lier (Hoofdstraat 97) en Hoek van Holland (Prins Hendrikstraat 261A) worden de crompoucen doordeweeks alleen op bestelling gemaakt, maar op vrijdag en zaterdag liggen ze standaard voor je klaar. Dat wordt smullen!
- Ook Bakkerij Van Delft in De Lier, Hoofdstraat 46 heeft ze!
Oproep
Ken of ben jij een bakker in het Westland die ook overheerlijke crompoucen aanbiedt? Laat het de redactie weten! Mail je tip naar redactie.westland@rodi.nl.






Meer nieuws uit Westland?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie