Na 25 jaar ontwikkeling: Honderdland officieel overgedragen aan gemeente Westland

Nieuws
De overdracht werd op ludieke wijze gedaan door het onthullen van drie borden waarop de namen prijken van Arie Kruithof, Willem van Mierlo en Hans Vis.
De overdracht werd op ludieke wijze gedaan door het onthullen van drie borden waarop de namen prijken van Arie Kruithof, Willem van Mierlo en Hans Vis. (Foto: Rolf van Koppen)

Maasdijk - Na een kwart eeuw van plannen, bouwen en ondernemen is het zover: Businesspark Honderdland in Maasdijk is officieel overgedragen aan de gemeente Westland en de Vereniging van Eigenaren (VvE) Honderdland. De mijlpaal werd donderdag gevierd bij telerscoöperatie Growers United, samen met ondernemers, perceeleigenaren en andere betrokkenen.

Tijdens de bijeenkomst werden drie mannen in het zonnetje gezet: Arie Kruithof, Willem van Mierlo en Hans Vis. Zij maakten deel uit van de Honderdland Ontwikkel Combinatie (HOC) en kregen elk een eigen naam op een speciaal bord. Het drietal stond aan de basis van de ontwikkeling van het omvangrijke bedrijventerrein.

De overdracht heeft betrekking op Fase 2 van Honderdland, het deel dat zich uitstrekt van Westerlee tot aan Nature’s Pride. Dat bedrijf was destijds het eerste dat zich – midden in de financiële crisis – op het terrein vestigde. Daarna volgden onder meer Dael, Paulina, Growers United en HZ Logistics.

“Honderdland zoals het nu gerealiseerd is, is niet alleen een parel van de Nederlandse agrologistieke sector, maar zeker ook een mooi voorbeeld van Publiek-Private Samenwerking,” aldus Hans Vis namens de HOC.

Ook wethouder Peter Valstar sprak lovende woorden: “Honderdland is hét agrologistieke visitekaartje van Westland. Deze overdracht markeert de start van een nieuwe fase waarin Honderdland verder kan floreren.”

Het bedrijventerrein beslaat inmiddels zo’n 100 hectare en staat bekend om zijn duurzame inrichting, groene uitstraling en moderne infrastructuur. Er is aandacht voor veiligheid, energievoorziening en zelfs huisvesting voor arbeidsmigranten.

Meer nieuws uit Westland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: