‘Powergirl’ Jade Kops grijpt net naast Tina Award

Zorg
Kankerpatiëntje Jade Kops (16) uit ’s-Gravenzande op het podium bij het Tina Festival.
Kankerpatiëntje Jade Kops (16) uit ’s-Gravenzande op het podium bij het Tina Festival. (Foto: PR)

De 16-jarige Jade Kops uit ‘s-Gravenzande was vandaag bij de uitreiking van de Tina Awards in Duinrell, Wassenaar. Ze was genomineerd in de categorie ‘Girl Power’. Hoewel ze niet won, geeft ze aan wel trots te zijn op zichzelf. 

In een compleet roze gekleurd Duinrell stond de ’s-Gravenzandse Jade Kops vandaag op het podium bij de uitreiking van de Tina Awards. De 16-jarige tiener die al langere tijd vecht tegen kanker, was finaliste in de categorie Girl Power. De winst was voor Emma Kok, winnares van The Voice Kids. Maar de blijdschap was er bij Jade niet minder om. “Ik was heel gespannen, maar het is een geweldige ervaring geweest”, aldus Jade.


Het Tina Festival werd bezocht door duizenden Tina-fans. Hier op het hoofdpodium: Stefania.

Tina Festival

Twee dagen lang was het Wassenaarse Duinrell het decor van het jaarlijkse Tina Festival, dat bezocht wordt door meer dan tienduizend Tina-fans. De Tina Awards waren een van de hoogtepunten van het Tina Festival, om 17.00 uur op zondagmiddag. 

De fans stonden twee rijen dik voor Emma Kok

Voor Jade Kops was er in de categorie ‘Girl Power’ concurrentie van onder andere zangeres Emma Kok. Ook zij heeft een flinke medische historie: Emma heeft een chronische maagziekte. “Omdat de fans in Duinrell twee rijen dik voor Emma stonden, verwachtte ik niet dat ik van haar zou kunnen winnen. Maar sowieso is het leuk om hier te lopen en te zien dat totaal onbekenden met mij op de foto willen”, zei Jade vooraf. Die voorspelling kwam uit, ook doordat Emma Kok met haar filmpje met André Rieu viraal ging en online bijna 400 duizend volgers heeft.

Uiteindelijk resteerden toch een enorme blijdschap én opluchting. “Ik was vooraf heel gespannen om op het podium te staan. Maar het ging eigenlijk prima. En omdat mijn prestatie toch heel bijzonder is kreeg ik een speciale broche-award.”


Bikkel

De uitreiking kwam op een goed moment. Al ruim twee jaar vecht Jade tegen een zeldzame spierceltumor in haar keel. Na haar negende chemokuur in een jaar tijd is zij vijf dagen lang in het Reinier de Graaf Ziekenhuis opgenomen. De afgelopen week was ze thuis net voldoende bijgekomen om het festival mee te kunnen maken.

Voor ons is en blijft ze een powergirl

Een trotse vader René: “We hebben wel veel gerust in ons huisje in Duinrell, maar Jade is een bikkel. Ze wilde die twee dagen ook absoluut niet in haar rolstoel. Morgenochtend stappen we de realiteit weer in en gaan we kijken of Jade met de tiende chemokuur mag starten. Haar bloedwaarden waren vrijdag erg laag en ze is nog niet volledig hersteld. Maar voor nu kan ze terugkijken op een geweldige belevenis. Die ervaring zit in haar pocket. En voor ons is en blijft ze een powergirl.”

Tweede opkikker

Het was de tweede opkikker voor Jade in twee weken. Op 3 september fietste een Westlands wielerpeloton een bedrag van 21 duizend euro bij elkaar. Het bedrag is bedoeld om de hoge kosten te dekken van haar behandeling, kosten die lang niet allemaal door verzekeringen worden gedekt. Ook is het gezinsinkomen fors gedaald nu zowel moeder Wendy als vader René fulltime de zorg voor hun dochter hebben.

Meer nieuws uit Westland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: