Kinderboerderij ’t Weidje krijgt 4.500 euro: eenden krijgen eigen drijvend plateau

Nieuws
Marco Boelens, Rob Koning, Martin Beuker met Kuifje, Finn de Best met Yara en Chantal Dekker met Happy.
Marco Boelens, Rob Koning, Martin Beuker met Kuifje, Finn de Best met Yara en Chantal Dekker met Happy. (Foto: aangeleverd)

WORMER - Kinderboerderij ’t Weidje ontvangt 4500 euro van Rabobank via de actie Rabo ClubSupport. Penningmeester Rob Koning nam donderdag 15 oktober de cheque in ontvangst. Het geld gaat naar een fontein en een drijvend plateau voor de eenden.

Marco Boelens overhandigde de cheque namens Rabobank. Rob Koning nam hem namens de kinderboerderij in ontvangst. Op de foto staan ook Martin Beuker met Kuifje, Finn de Best met Yara en Chantal Dekker met Happy. Kuifje, Yara en Happy zijn bewoners van de kinderboerderij.

“Wij en onze bewoners zijn daar enorm blij mee”, laat de kinderboerderij weten. De organisatie bedankt iedereen die op ’t Weidje stemde. “Wij zijn erg blij dat we zo worden gewaardeerd.”

Derde plaats

’t Weidje doet ieder jaar mee aan Rabo ClubSupport. Rabobank geeft als coöperatieve bank elk jaar een deel van de winst terug aan de samenleving. De bank helpt zo ruim 30.000 clubs en verenigingen in heel Nederland. Het bedrag dat de bank uitdeelt, gaat naar clubs op basis van stemmen.

Tussen 7 en 29 september haalde de kinderboerderij zoveel mogelijk stemmen op. Ze deed dat met berichten op de website, Facebook en Instagram, met posters in het dorp en op de kinderboerderij zelf, en met veel appjes. ’t Weidje eindigde op de derde plaats.

Vijver zonder goede doorstroming

De vijver ligt midden op de kinderboerderij en heeft verschillende eendensoorten als bewoners. Hij staat in open verbinding met het Wormer- en Jisperveld, maar ligt in een doodlopend stuk. Daardoor stroomt het water slecht door. Dat vergroot de kans op algengroei, zuurstoftekort, botulisme en legionella. Daarnaast geldt jaarlijks een afschermplicht vanwege vogelgriep.

Het doel is de vijver veiliger en leuker te maken voor de bewoners. De kinderboerderij heeft drie plannen:

  • een krachtige fontein voor meer doorstroming en zuurstof in het water;

  • een constructie om de vijver gedeeltelijk te overspannen als vogelgriep heerst;

  • een drijvend plateau met eendenkorven, waar de eenden kunnen schuilen en chillen.

Volgens de kinderboerderij lukt het met het bedrag zeker om de fontein en het plateau te realiseren. Het plateau wordt volgens ’t Weidje een blikvanger voor de dieren en voor kinderen en volwassenen die ernaar kijken.

Het doel is de vijver veiliger en leuker te maken voor de bewoners.
Het doel is de vijver veiliger en leuker te maken voor de bewoners.(Foto: aangeleverd)

Meer nieuws uit Wormerland?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: