Wegwerkzaamheden N246 en Kerkstraat
KROMMENIE - De provincie Noord-Holland voert vanaf 28 april tot en met 4 juli 2014 werkzaamheden uit aan de kruising N246/Kerkstraat in Krommenie en Wormerveer. In samenwerking met de gemeente Zaanstad vinden er ook werkzaamheden plaatst aan de Kerkstraat. De afslagen van en naar de Kerkstraat zijn in delen afgesloten. Het verkeer op de N246 wordt langs de werkzaamheden geleid en moet rekening houden met vertraging. Het doorgaand verkeer wordt geadviseerd om te rijden via de A7, de A9 en de omliggende provinciale wegen.
Van 28 april tot en met 22 juni wordt er aan de Kerkstraat (van de N246 tot aan de Noordsterweg) gewerkt. De afslag van en naar de N246 aan de oostelijke zijde is dan afgesloten. Van 22 juni tot en met 4 juli wordt er aan de Kerkstraat (van N246 tot aan Krommenieërweg) gewerkt. De afslag van en naar de N246 aan westelijke zijde is dan afgesloten. In de periode van 16 tot en met 29 juni wordt er ook aan de kruising N246/Kerkstraat gewerkt. Het verkeer op de N246 wordt dan over één rijstrook geleid en er geldt een snelheidsbeperking. Voor de veiligheid en de doorstroming van het verkeer op de N246 worden bovendien de op- en afrit van en naar de N203 in delen afgesloten. Doorgaand verkeer wordt geadviseerd om te rijden via de A9 en de A7 of via de andere provinciale wegen (N515, N514, N203).
Het fietsverkeer op de Kerkstraat kan gebruik blijven maken van de fietstunnel onder de N246.
Bij de werkzaamheden in dit voorjaar worden het asfalt en de verkeersregelinstallatie op de kruising N246 en de Kerkstraat vervangen. Tegelijkertijd pakt de provincie in samenwerking met de gemeente Zaanstad ook de Kerkstraat aan. De oversteken van en naar de nieuwe fietstunnel worden verbeterd, de verkeersinstallatie aangepast en aan de oostzijde komen er extra stroken voor afslaand verkeer naar de N246. Aan de oostzijde van de Kerkstraat wordt ook deels een tweerichtingenfietspad aangelegd voor een goede aansluiting op de fietsoversteek.
De werkzaamheden aan de N246 maken deel uit van het groot onderhoud aan de N246. Het werk hiervoor is in het najaar van 2013 gestart met werkzaamheden aan het viaduct over de N203 tot aan de op-en afritten met de A8. In juli 2014 vinden er werkzaamheden plaats aan de N203 voor een verbetering van de doorstroming van en naar de N246. Ook wordt onderhoud uitgevoerd aan de onderzijde van het viaduct over de N203.
Er kunnen wijzigingen in de werkzaamheden optreden. De meest actuele stand van zaken, is te vinden op de website van de provincie Noord-Holland: www.noord-holland.nl onder werk aan weg en water.
Bij vragen over de werkzaamheden kunnen weggebruikers en omwonenden bellen naar het provinciale Servicepunt Wegen en Vaarwegen via 0800 - 0200 600 (gratis).






Meer nieuws uit Zaanstad?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie