Woning aan Bermuda Zaandam gesloten wegens illegale prostitutie

ZAANDAM - Op woensdag 21 januari is een woning aan de Bermuda in Zaandam gesloten. Na meldingen van overlast werd bij een controle illegale prostitutie geconstateerd in de woning.
In de woning werd een sekswerker aangetroffen die hier geen vergunning voor had, wat verboden is. Bovendien was de woning volledig ingericht voor prostitutiewerkzaamheden. Op last van de burgemeester Jan Hamming blijft het pand voor die maanden gesloten.
Overlast en criminaliteit
Prostitutie in een pand gaat vaak gepaard met overlast in de buurt. Op allerlei tijdstippen, ook ’s avonds en ’s nachts bezoeken mensen de woning, hangen rond of bellen soms aan bij omringende adressen. Bovendien gaat illegale prostitutie vaak hand-in-hand met andere criminele activiteiten, zoals mensenhandel en illegaal gokken. Alleen een stop op de activiteiten in het pand, is in die gevallen niet voldoende om de overlast en bijbehorende criminele activiteiten tegen te gaan. Om het pand uit het circuit te halen moet het tijdelijk dicht.
Controles van belang
Criminaliteit, ondermijning en misbruik van panden tast de leefbaarheid en veiligheid aan. Zaanstad treedt daar samen met politie en andere partners tegen op. De focus ligt op het tegengaan van drugshandel, illegale arbeid, woonfraude en witwassen. Melding maken kan bij de politie (0900-8844). Anoniem melden kan via Meld Misdaad Anoniem, bereikbaar via 0800-7000 of via het online formulier: www.meldmisdaadanoniem.nl/melden/






Meer nieuws uit Zaanstad?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie