Turkse dames doorbreken taboe dementie in gemeenschap

Nieuws
Veertien voorlichters rondden de training 'Samen Dementievriendelijk' af.
Veertien voorlichters rondden de training 'Samen Dementievriendelijk' af. (Foto: aangeleverd)

ZAANSTREEK - Veertien Turkse vrouwen uit de Zaanstreek informeren hun gemeenschap over dementie. De voorlichters rondden eind vorig jaar de training ‘Samen Dementievriendelijk’ af en organiseren nu bijeenkomsten in moskeeën en buurthuizen.

De voorlichters, onder leiding van Hacer Sinan en Sadegul Gunes, merkten direct grote belangstelling. In januari vonden al meerdere informatiebijeenkomsten plaats. Afgelopen week organiseerden zij twee nieuwe sessies: een bij de Islamitische Stichting Ayasofya met ongeveer 50 bezoekers en een bij de Alevitisch Culturele Vereniging Cemhuis met 25 aanwezigen.

Praktische tips

Tijdens de bijeenkomsten ontstond een open en respectvolle sfeer. Vrijwel alle aanwezigen gaven aan in hun omgeving te maken te hebben met beginnende of gevorderde dementie. Zij vroegen om heldere uitleg over symptomen en praktische tips voor de omgang met naasten met dementie.

Dankbaar

Veel bezoekers vertelden zich onzeker of machteloos te voelen in deze situaties. De aanwezigen toonden grote dankbaarheid richting Alzheimer Nederland en de voorlichters. Zij benadrukten dat zij graag een vervolg willen.

Taboe doorbreken

De bijeenkomsten tonen aan dat de gemeenschap graag meer wil leren over dementie. De voorlichters willen het taboe rond de ziekte doorbreken en mensen helpen signalen sneller te herkennen. De veertien vrouwen zijn gedreven om hun missie met overtuiging voort te zetten.

Meer nieuws uit Zaanstad?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: