Assendelftse Biljart Club (ABC) viert eeuwfeest met jubileumboek en receptie

Sport
Biljartclub ABC in 1929.
Biljartclub ABC in 1929. (Foto: aangeleverd)

ASSENDELFT - De Assendelftse Biljart Club (ABC) viert op vrijdag 15 november het 100-jarig bestaan. Momenteel wordt elke donderdag gebiljart van 19.00 uur tot en met 23.00 uur door een twintigtal deelnemers in buurtcentrum A3.

“In het buurtcentrum is een fraaie biljartzaal met twee biljarts. Als u belangstelling heeft dan is hier ruimte om u aan te sluiten”, stelt het bestuur wervend. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan is een jubileumboek uitgebracht. Dit is geschreven door Maarten Hos. Het boek heeft een oplage van 300 exemplaren waarvan er nog enkele beschikbaar zijn. Het boek bevat foto’s, anekdotes en verhalen uit de geschiedenis van de biljartclub. Hoogtepunten zijn de vele kampioenen die de club heeft voortgebracht waaronder kampioenen van Nederland zoals Bas Hos en Maarten Hos.

Snuifje historie

Bastiaan Hos richtte, samen met enkele dorpelingen, de club in 1924 op in café ‘Schippers Welvaeren’ aan het Zaandammerpad. In november 1929 bestaat de ABC vijf jaar. Het eerste lustrum wordt gevierd met het uitgeven van een feestgids. Bij het 25-jarig jubileum in 1949 wordt uitgebreider stilgestaan toen het nbestuur mertke dat 25 jaar een zeer hoge leeftijd is voor een biljartclub. 

In de afgelopen 100 jaar heeft ABC slechts drie voorzitters gehad Zo was Koos Kwantes van 1924 tot 1944 voorzitter, daarna werd Dirk de Graaf tot 1971 de voorzitter en bekleed zijn opvolger Maarten Hos nog steeds met veel plezier deze functie. Ook heeft ABC vele kampioenen voortgebracht  waaronder kampioenen van Nederland. Die eer viel Bas Hos in 1964, 1970 en 1971 in verschillende spelsoorten te beurt.  

Vrijdag 22 november is er vanaf 20.00 uur een feestelijke receptie in A3, Dorpsstraat 386. 

Rini van Bracht en Maarten Hos omstreeks 1976.

Meer nieuws uit Zaanstad?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: