Zaankanaries vieren dubbel feest aan de Zaan: bekijk hier de foto’s

Sport
De vereniging bestaat vijftien jaar én opende zaterdag 26 september officieel de deuren van de nieuwe loods.
De vereniging bestaat vijftien jaar én opende zaterdag 26 september officieel de deuren van de nieuwe loods. (Foto: Katina Gruijs)

WORMER - Dubbel feest zaterdag bij roeivereniging Zaankanaries aan de Veerdijk. De vereniging bestaat vijftien jaar én opende zaterdag 26 september officieel de deuren van de nieuwe loods. Met champagne, hapjes, muziek, barbecue en een tombola was het feest compleet.

Door Katina Gruijs

WORMER - Voorzitter Emily Thimaj (27), die anderhalf jaar geleden het stokje overnam van Niels R. die de rol van voorzitter van januari 2022 tot april 2025 vervulde, keek tevreden toe hoe leden en genodigden zich rond de nieuwe loods verzamelden. "Het is een mooie locatie. Ik hoop dat we hier met z’n allen een mooie tijd tegemoetgaan.”

De weg naar de nieuwe stek was bepaald geen rechte lijn. de Zaankanaries hun vorige ruimte door een faillissement moesten verlaten, werd via YONGLI Belting Nederland contact gelegd over het opslaan van kano’s, legt secretaris Boudewijn Tjeertes ‘de regelneef’ zoals hij zichzelf kan noemen uit. Uiteindelijk ontstond het idee om op het terrein aan de Zaan een eigen loods neer te zetten.

Veiling

Maar eerst moest die loods nog gevonden worden. Die stond namelijk in Groningen. Via een veiling wisten de Zaankanaries het gebouw te bemachtigen. Acht chauffeurs en bijrijders reden vervolgens meerdere keren naar Groningen om de onderdelen op te halen. "Het was code rood en er zat letterlijk nog ijs op de metalen onderdelen”, vertelt Huib van Drooge. Huib is bepaald geen onbekende in de roeisport: hij deed in 1975 mee met de wereldkampioenschappen in 1977 en de snelste in de skiff met zijn vrouw Vera.

In 6 weken opgebouwd

Eenmaal in Wormer werd de loods in slechts zes weken opgebouwd. De leden deden vrijwel alles zelf. Ook Huib en Vera reden meerdere keren naar Groningen om onderdelen van de koepel te vervoeren. Huub is nog altijd actief als examencommissaris. Vera geeft nog steeds les.

Ook bij de aanleg van de vloer werd de kracht van de vereniging zichtbaar: het jongste en oudste lid werkten samen aan de tegels. De vloer heeft bovendien een duurzaam tintje. Er is klimaatpositief beton toegepast, waarover Nardi Polak head off supplier innovation bij Vattenfall tijdens de opening vertelde. Feenstra schonk daarnaast tien zonnepanelen. Die moeten nog worden geplaatst. Alleen voor de afvoer van vuil water moet nog een oplossing worden gevonden.

Nieuwe leden welkom

Vijftien jaar geleden begonnen Willem en Luchinke de vereniging met twee bootjes vanuit hun achtertuin aan de Zaan. Inmiddels is de vloot flink gegroeid. Er zijn boten voor verschillende niveaus, van stabiel tot wat wiebeliger. Vanaf 16 jaar zijn nieuwe leden welkom. Ook slechtziende roeiers kunnen meedoen, zolang zij niet sturen en zelfstandig in en uit de boot kunnen.

De naam Zaankanaries heeft overigens een Braziliaans tintje. De vereniging liet zich inspireren door een nationale braziliaanse voetbab met de bijnaam ‘de goddelijke kanaries’. "Zaanroeien klinkt toch best saai”, lacht Boudewijn. "De kanaries bleven hangen en zo ontstond de naam Zaankanaries.”

Feest

Om 14.30 uur knipten burgemeester van Wormer (gemeente Wormerland) Judith Michel-de Jong en voorzitter Emily Thimaj het lint door. Onder luid applaus en met muziek kon het feest echt beginnen. De barbecue ging aan, de tombola leverde winnaars op en ondertussen werd er volop bijgepraat.

Wie er rondliep, kon maar één conclusie trekken: de Zaankanaries hebben niet alleen een nieuwe loods, maar vooral een vereniging waar gezelligheid en samen de schouders eronder zetten centraal staan.

Dit bericht is ook gedeeld via ons WhatsApp-kanaal van Zaanstad. Ook razendsnel het laatste nieuws in je app? Volg het Rodi-kanaal nu (anoniem) via deze link.

Afbeelding
Lintje doorknippen door burgemeester uit Wormer Judith Michel-de Jong (links) en voorzitter Emily Thimaj (rechts).
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Vera (links) en Huib (rechts) zijn nog altijd werkzaam als examencommissaris en Vera geeft nog steeds les in roeien bij roeivereniging Zaankanaries.
Afbeelding

Meer nieuws uit Zaanstad?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: