Basisschool Grootschermer wint E-waste Race

Nieuws
Leerlingen bassischool W.J. Driessen uit Grootschermer gingen er met de prijs vandoor.
Leerlingen bassischool W.J. Driessen uit Grootschermer gingen er met de prijs vandoor. (Foto: Jan Jong)
Leon Vogelaar

GROOTSCHERMER – Leerlingen van basisschool W.J. Driessen uit Grootschermer zijn de trotse winnaars van de E-waste Race Alkmaar. De afgelopen vier weken zamelden leerlingen van tien Alkmaarse basisscholen duizenden elektronische apparaten in voor hergebruik en recycling. De klas van W.J. Driessen – de kleinste deelnemende klas met slechts 14 leerlingen – blonk uit met indrukwekkende cijfers: 84 apparaten kregen een tweede leven en 1.868 apparaten werden ingezameld voor recycling.

Wethouder Christiaan Peetoom reikte op 17 april de prijs uit: een schoolreisje naar NEMO Science Museum in Amsterdam. “De leerlingen hebben onwijs hard gewerkt. Het is geweldig wat zij voor elkaar hebben gekregen,” aldus Peetoom.

De race begon met een gastles over duurzaamheid en het belang van grondstoffenhergebruik. Daarna gingen de leerlingen de wijk in om oude apparaten op te halen die door buurtbewoners waren aangemeld. In totaal kregen 278 apparaten via Marktplaats en Rataplan een tweede kans en maar liefst 8.020 apparaten werden ingezameld voor recycling. Deelnemende scholen waren ’t Baeken, De Lispeltuut, DURF, Liereland, De Zandloper, De Fontein, Jules Verne, Erasmus, De Kennemerpoort en W.J. Driessen.

De E-waste Race Alkmaar is een samenwerking van gemeente Alkmaar, HVC, GP Groot en RataPlan. Het doel is om kinderen, ouders en buurtbewoners bewust te maken van het belang van recycling van elektronica. In Nederland wordt momenteel slechts de helft van het elektronisch afval gerecycled. De race helpt daar op een speelse en educatieve manier verandering in te brengen. Meer informatie over het inleveren van oude elektronica is te vinden via: www.inleverpunten.stichting-open.org.

Meer nieuws uit Alkmaar?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: