Gratis digitale workshops voor senioren in Alkmaar van start

ALKMAAR - Wijkcentrum De Daalder en het Nationaal Ouderenfonds starten op 16 oktober met gratis ‘Welkom Online’ workshops voor 65-plussers. Getrainde vrijwilligers helpen deelnemers digitaal vaardiger te worden.
Steeds meer zaken regelen mensen online: een route opzoeken, boodschappen bestellen of contact houden via WhatsApp. Toch is dat niet voor iedereen vanzelfsprekend. De Welkom Online workshops bieden 65-plussers de kans om samen met een vrijwilliger de eerste stappen online te zetten.
Praktisch en op eigen tempo
Elke workshop staat in het teken van één thema. De vrijwilliger geeft uitleg met concrete voorbeelden, waarna deelnemers zelf oefenen op hun eigen laptop, tablet of mobiele telefoon. Er is ruimte voor vragen en voor een gesprek met de andere deelnemers. Per workshop zijn er maximaal vijftien plaatsen beschikbaar.
Tien thema’s, van basis tot kunstmatige intelligentie
De workshops vinden plaats op donderdagen van 10.30 tot 12.00 uur bij Wijkcentrum De Daalder, Johanna Naberstraat 77B in Alkmaar. Dit zijn de thema’s en data:
16 oktober – De eerste stappen (begrippen, basisinstellingen, wifi)
23 oktober – Zoeken op het internet
30 oktober – Mobiliteit (Google Maps)
6 november – Gezondheid (digitaal contact huisarts)
13 november – Herinneringen (foto’s opslaan en delen)
20 november – QR-codes
27 november – Digitale veiligheid
4 december – Online winkelen
11 december – Online leren
18 december – AI en ChatGPT
Wie wil weten wat de workshops inhouden, kan terecht bij de gratis informatiebijeenkomst op 2 oktober 2026 in Wijkcentrum De Daalder. Aanmelden is niet nodig. Tijdens de bijeenkomst legt een vrijwilliger uit wat deelnemers kunnen verwachten en welke thema’s aan bod komen.
Aanmelden
Deelname aan de workshops is gratis, maar inschrijven is verplicht. Dat kan tijdens de informatiebijeenkomst op 2 oktober of bij Wijkcentrum De Daalder via scw@wijkcentrumdedaalder.nl. Deelnemers wordt gevraagd een eigen laptop, tablet of mobiele telefoon mee te nemen.






Meer nieuws uit Alkmaar?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie