Weer veel reuring verwacht op het complex van Alkmaarse Rugby Club

ALKMAAR - "Wij willen graag groeien", zegt Ronald Rooker, de kersverse voorzitter van de Alkmaarse Rugby Club. "We bestaan 53 jaar, hebben 200 leden en naast een heren- en damesteam hebben we veel jeugdleden, verdeeld over zes leeftijdsgroepen. In de toekomst zien we graag dat we in iedere categorie twee jeugdteams hebben, waardoor er onderlinge concurrentie ontstaat en het niveau omhooggaat."
Door Ruud de Waard
Het enthousiasme van de nieuwe voorzitter spat ervan af. "Mijn sport was altijd voetbal. Het enige contact dat ik met rugbyspelers had, was dat ze vroeger een biertje kwamen drinken in mijn café. Maar nu zit ik er middenin. Samen met Jelle Zandberg (secretaris) en Tom Schouten (penningmeester) heb ik begin dit jaar een nieuw bestuur gevormd. We hebben er zin in. Tijdens een open dag hebben we niet alleen een aantal nieuwe sponsors mogen verwelkomen, maar ook 25 nieuwe jeugdleden."
Nederland telt ongeveer honderd rugbyclubs en 17.000 leden. "Wij zijn de enige rugbyclub in de regio. Met 200 leden zijn we relatief klein, maar zowel de heren als de dames spelen op landelijk niveau. Vanaf zes jaar zijn jongens en meisjes van harte welkom. Ons damesteam, de Foeste Moiden, speelt in een clusterteam met speelsters uit Schagen, Castricum en Zaandam. Al tien jaar trainen en spelen zij samen en nieuwe enthousiastelingen zijn altijd welkom."
Digitaal scorebord
Naast het actieve bestuur is ook een bouwcommissie in het leven geroepen. "Een deel van het sponsorgeld hebben we gebruikt voor het opknappen van de kleedkamers. Dat was hard nodig. Zeven mannen hebben keihard gewerkt om dat voor elkaar te krijgen. We zijn ook trots op een prachtig nieuw digitaal scorebord dat beschikbaar is gesteld door René Kesselaar. René heeft jarenlang bij ons gespeeld en heeft bovendien enkele interlands achter zijn naam staan.
Ik ben al meerdere keren door René bijgepraat. Voorzitter zijn is nieuw voor mij, maar ook van rugby wist ik aanvankelijk helemaal niets. In de nabije toekomst gaan we ook clinics op scholen geven. We willen meer jeugd aantrekken en dat kan al vanaf zes jaar. Verder ben ik blij met Joop Stoop, onze wedstrijdsecretaris. Hij is bijna iedere dag op de club aanwezig en regelt ontzettend veel."
Belangrijk voor de vereniging is ook de Club van 50. Die ontstond in 2018. Tegen betaling van 50 euro kan iedereen lid worden. In de loop der jaren zijn dankzij de club veel projecten financieel ondersteund, waaronder de aanschaf van een AED, kleding voor trainers en begeleiders en een groot scherm in de kantine om gezamenlijk naar grote rugbywedstrijden te kijken.
Nieuwe trainers
Walter van Ling en Marlon Sijtsema zijn de nieuwe trainers bij de rugbyclub. Ronald: "Walter was vroeger al trainer op de club en begeleidt nu alle trainers. Marlon is de trainer van het herenteam. Ik denk dat we op de goede weg zijn. Ook voor 50-plussers die wel willen rugbyen, maar tackles niet zien zitten, is er ruimte bij T1 Rugby. Het is de non-contactvariant van rugby: geen harde tackles, maar een simpele touch, met behoud van alles wat rugby zo leuk maakt.
Onze nieuwe hoofdsponsor heeft er bovendien voor gezorgd dat alle spelers komend seizoen een nieuw wedstrijdshirt krijgen."
Het herenteam speelt dit weekend een uitwedstrijd. Een week later volgt de eerste thuiswedstrijd van het seizoen.





Meer nieuws uit Alkmaar?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie