Déze nieuwe, chique bistro opent half november zijn deuren aan het Ringersplein in Alkmaar

ALKMAAR - Het voormalige RNGRZ-pand aan het Ringersplein krijgt deze herfst een nieuwe invulling. Half november opent hier Rouxe, een restaurant en kaasbar van ondernemer Joost van Roessel. Het concept combineert een toegankelijke bistrosfeer met verfijnde gerechten, bijzondere kazen, wijn en persoonlijke gastvrijheid.
‘Bistro chique’
De keuken komt in handen van chef-kok Tum Beekman en souschef Olivia Sohier. Het duo deed ervaring op bij gerenommeerde restaurants, waaronder Lucas Rive in Hoorn, De Posthoorn en De Nederlanden. Die achtergrond moet terug te zien zijn in de stijl van het restaurant, dat zich profileert als ‘bistro chique’: verzorgd en smaakvol, maar zonder formele sfeer.
Veel vernieuwing
De menukaart wordt iedere twee maanden vernieuwd. Daarmee wil Rouxe gasten regelmatig kennis laten maken met nieuwe gerechten en de eigen signatuur van het keukenteam.
Kaasbar
Naast een volwaardig restaurant krijgt ook een kaasbar een prominente plek binnen het concept. Bezoekers kunnen er terecht voor een uitgebreide kaasselectie, gecombineerd met wijn en kleinere gerechten. Volgens Van Roessel moet Rouxe geschikt zijn voor uiteenlopende gelegenheden, van een uitgebreid diner tot een spontane borrel.
Persoonlijke aandacht
Persoonlijke aandacht staat daarbij centraal. Gasten krijgen advies over wijn-spijscombinaties en kunnen kennismaken met bijzondere kazen die aansluiten bij hun smaakvoorkeuren.
Met de komst van Rouxe begint een nieuw hoofdstuk voor de horecalocatie aan het Ringersplein. De exacte openingsdatum en informatie over reserveringen worden volgens de initiatiefnemers binnenkort bekendgemaakt.
Dit bericht is ook gedeeld via ons Rodi WhatsApp-kanaal van Alkmaar. Ook razendsnel het laatste nieuws in je app? Volg het kanaal (anoniem) via deze link.






Meer nieuws uit Alkmaar?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie