Sluiswaard Alkmaar krijgt flinke groene impuls: leerlingen scheppen 1500 planten en struiken de grond in

ALKMAAR - Wethouder Robert te Beest heeft de eerste schep in de grond gezet voor een groenere Sluiswaard. Samen met schoolkinderen, studenten, bewoners en het Leger des Heils plantten ze 1500 planten en struiken, voor meer biodiversiteit en een prettigere leefomgeving.
Ongeveer zeventig procent van de beplanting komt van nature in de regio voor. Die soorten trekken insecten uit de buurt aan, en die zijn weer voedsel voor vogels. Annika Langeveld van Landschap Noord-Holland legde de kinderen uit hoe dat werkt. Ze stonden te popelen om de deur uit te gaan.
Een uur later stond de wethouder samen met Luuk en Jailey van basisschool De Durf tussen zo’n 1500 nog niet geplante plantjes in de Sluiswaard. Geen startschot, maar een startschep: met keurige stadhuisschoenen in de aarde schepte hij het eerste gat. Daarna gingen de overige deelnemers aan de slag.
Langs de volle lengte van de straat is het trottoir opengelegd.
Estafette langs Noord-Holland
De plantdag is onderdeel van de zevende GroenSpoor Plantenestafette. Bureau De Groene Reiger werkt hierbij samen met gemeenten en betrekt inwoners, scholen, bedrijven en verenigingen. Alkmaar trapt de reeks af. Daarna volgen meerdere andere Noord-Hollandse gemeenten: Hollands Kroon is donderdag aan de beurt, Castricum volgende week. De schep van de wethouder is een estafetteschep. Die reist mee naar elke plantdag en gaat na afloop door naar de volgende gemeente.






Meer nieuws uit Alkmaar?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie