Japanse topverdediger Rion Ichihara naar AZ

Sport
Rion Ichihara met Max Huiberts.
Rion Ichihara met Max Huiberts. (Foto: AZ.nl)

ALKMAAR - AZ heeft zich versterkt met de Japanse centrale verdediger Rion Ichihara. De twintigjarige verdediger komt over van RB Omiya Ardija en heeft in Alkmaar een contract getekend tot medio 2031.

Overstap vanuit Japan

Ichihara is afkomstig uit de jeugdopleiding van RB Omiya Ardija, dat uitkomt op het tweede niveau van Japan. Voor die club speelde de rechtsbenige verdediger in totaal 46 officiële wedstrijden. Daarin wist hij één keer te scoren en gaf hij één assist.

Internationale ervaring

Naast zijn clubcarrière deed Ichihara ook internationale ervaring op. Hij is meervoudig jeugdinternational voor Japan. Vorig jaar bereikte hij met Japan Onder 20 de kwartfinale van het WK in Chili. Recente successen boekte hij als aanvoerder van Japan Onder 23, waarmee hij de Azië Cup wist te winnen.

‘Daarom voor AZ gekozen’

Ichihara is pas de derde Japanse speler in de geschiedenis van AZ, na Yukinari Sugawara en Seiya Maikuma. Over zijn keuze voor de Alkmaarse club zegt hij: “Dat zij mij voorgingen, zorgt al voor een goede indruk van de club. AZ was de eerste club die interesse in me had en die interesse was aanhoudend. Daarom heb ik voor AZ gekozen.”

Over zijn eigen spel en ambities is hij duidelijk: “Ik ben allround als centerback en daarnaast goed in aanvallen en opbouwen. Persoonlijk gezien wil ik zoveel mogelijk wedstrijden spelen voor AZ en een bijdrage leveren aan het team zodat we een titel kunnen winnen.”

Huiberts: ‘Nu al een echte leider’

Directeur Voetbalzaken Max Huiberts is positief over de komst van Ichihara. “Rion is een rechtsbenige centrale verdediger, die op beide posities centraal achterin uit de voeten kan. Hij is comfortabel aan de bal, heeft snelheid en bezit inzichtelijk vermogen”, aldus Huiberts.

Volgens Huiberts brengt de Japanner ook leiderschap mee. “Daarnaast is hij ook al een echte leider, hoe gek dat misschien ook klinkt voor iemand van twintig. Hij is volgens mij al zijn hele leven aanvoerder en liet zijn leiderschapskwaliteiten in de wedstrijden tijdens de gewonnen Azië Cup óók zien.”

Nog niet speelgerechtigd

De werkvergunning van Ichihara is momenteel in aanvraag. Daardoor is hij tijdens de wedstrijd tegen N.E.C. Nijmegen dit weekend nog niet speelgerechtigd. AZ hoopt hem zo snel mogelijk te kunnen inzetten. In Alkmaar gaat Ichihara spelen met rugnummer 18.

Lees ook het bericht van AZ.nl

Meer nieuws uit Alkmaar?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: