Internationaal toporganist André Knevel geeft gratis concert in Alkmaar

ALKMAAR - De Kapelkerk aan de Laat ontvangt vrijdag de internationaal bekende organist André Knevel. Hij bespeelt het befaamde Müllerorgel tijdens een gratis concert van ongeveer drie kwartier.
Het concert begint om 11 uur en valt samen met de kaasmarkt. De Kapelkerk staat op de hoek van de Laat en de Kapelsteeg.
Wereldwijd podium
Knevel is geboren in Bussum, maar emigreerde in 1975 naar Canada, waar hij zijn studie afrondde aan het Conservatorium in Toronto. Sindsdien bouwde hij een indrukwekkende internationale carrière op. Hij geeft veel concerten in Canada en de Verenigde Staten en speelt elke zomer dertig tot veertig keer in Nederland. Daarnaast trad hij op in Zuid-Afrika, Duitsland, Roemenië, Tsjechië, Polen, Finland en Rusland.
Bijna in Notre Dame
Kort voor de covidperiode speelde Knevel in de Mormon Tabernacle in Salt Lake City. Ook ontving hij een uitnodiging voor een concert in de Notre Dame in Parijs, maar dat ging niet door vanwege de brand. Inmiddels is hij uitgenodigd voor een concert daar in 2027.
Wisselende organisten
Het concert maakt deel uit van een serie met steeds wisselende organisten. Eerder traden onder anderen Gerwin van der Plaats, Maarten Wilmink en Arjan Breukhoven op. De toegang is gratis.






Meer nieuws uit Alkmaar?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie