
HAZERSWOUDE-DORP - Tijdens de Tweede Wereldoorlog leefden twee miljard mensen in spanning en onzekerheid. Niet alleen militairen, maar ook burgers, verpleegden, gevangenen en onderduikers hadden dagelijks te maken met angst, verdriet, eenzaamheid en verveling.
In die omstandigheden werden spellen en puzzels een manier om even aan de realiteit te ontsnappen. Grote en kleine ondernemers speelden hierop in met nieuwe spelontwerpen. Aanvankelijk stonden deze nog in het teken van de oorlog, maar al snel ontstond behoefte aan spellen die juist afleiding boden zonder herinneringen aan de strijd.
Door schaarste aan materialen ontstond een nieuwe creativiteit: wie geen spel had, maakte het zelf, soms zelfs illegaal. Hulporganisaties verzonden spellen naar krijgsgevangenen, waarin soms hulpmiddelen verborgen zaten om te ontsnappen.
Expositie
Gejus van Diggele uit Hazerswoude verzamelt al meer dan dertig jaar spellen en puzzels uit de oorlogstijd. Zijn indrukwekkende collectie uit meer dan vijftig landen biedt inzicht in het dagelijks leven en de maatschappelijke omstandigheden tijdens de oorlogsjaren. Ter gelegenheid van 80 jaar bevrijding opent op zaterdag 3 mei om 13.00 uur de expositie Spellen vertellen over WOII in het Historisch Museum Hazerswoude aan de Dorpsstraat 66.
De expositie loopt tot en met 16 augustus en is elke zaterdag geopend van 13.00 tot 16.30 uur. Op maandag 5 mei is het museum ook geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Meer informatie vind je op www.museumhazerswoude.nl.







Meer nieuws uit Alphen aan den Rijn?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie