Column Theo van Egmond | Prachtavond

Al heel veel jaren maak ik met veel plezier deel uit van de jury voor de sportverkiezingen in de gemeente Alphen aan den Rijn. En ik maar denken dat de organisatie ervan nog volledig in handen was van carnavalsvereniging Cascarvieten.
Die club pakte namelijk drie jaar geleden de draad op toen de sportverkiezingen in Alphen serieus dreigde te verdwijnen. Min of meer stilletjes werd daar ook Alphen Vitaal erbij betrokken en pas afgelopen vrijdag werd duidelijk dat deze instelling inmiddels de hoofdorganisator is, met medewerking van Cascarvieten. Ik moet zeggen dat dat een geweldige combi is. Ze weten namelijk beide hoe je een feestje moet organiseren.
Vorig jaar werd de min of meer noodgedwongen de vaste locatie Avifauna verlaten en werd gekozen voor Theater Castellum. Dat beviel dermate goed dat ook dit jaar het evenement daar gehouden werd. Dat moet maar zo blijven. In het theater zit niet iedereen in groepjes met elkaar te praten en krijgen de genomineerden op het podium de aandacht die ze verdienen.
Er was in de persoon van Herman Nanninga weer een prima presentator. De personen die de prijzen mochten uitreiken waren goed gekozen en de manier waarop Cor van Tol in het zonnetje werd gezet was met zorg geregeld. Cor is eigenaar van Covato Sportprijzen en leverde als sponsor de afgelopen jaren de bekers en medailles. Hij gaat eind dit jaar met pensioen en stopt met zijn bedrijfje. Ik had de indruk dat Cor, toch wars van enige poeha, best wat geroerd was met het eerbetoon.
Een sportverkiezing valt of staat uiteraard met de juiste lijst van genomineerden en uiteindelijke winnaars. Ook daarmee kon de organisatie weer behoorlijk voor de dag komen. Natuurlijk, commentaar op de keuzes zal er altijd blijven, maar de organisatie kon er toch best weer mee voor de dag komen. Bij de winnaars bevonden zich diverse verrassingen, maar daar leek niemand moeite mee te hebben. Bijna niemand dan, want voor sommige verliezers viel de uitslag waarschijnlijk toch wat tegen.
Er bleek, vooral in de jeugdcategorieën uitzonderlijk goed te zijn gepresteerd in 2024. Dat belooft wat voor de komende jaren bij de sportmannen en sportvrouwen, want duidelijk is natuurlijk dat het sportgala Alphen aan den Rijn nooit mag verdwijnen. Olang Gert Jan Schotanus sportwethouder is zal dat ook zeker niet gebeuren. Het is voor deze trotse wethouder beslist ook zijn feestje.






Meer nieuws uit Alphen aan den Rijn?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie