Negatief zwemadvies voor open water tot en met woensdag

REGIO - Door de hevige regen en hagelbuien in de nacht van zaterdag op zondag is er rioolwater in het buitenwater terechtgekomen. In het rioolwater kunnen virussen en bacteriën zitten. Waterschap Amstel, Gooi en Vecht adviseert daarom om in Amsterdam en omgeving tot en met woensdag 1 juli niet te zwemmen in open water.
Naast Amsterdam geldt dit advies ook voor het open water in Diemen, Amstelveen, Ouder-Amstel, Aalsmeer, Uithoorn, Nieuwkoop, De Ronde Venen, Weesp, Wijdemeren, Gooise Meren, Huizen, Blaricum, Laren, Hilversum, Stichtse Vecht, De Bilt, (een stukje van) Utrecht en Haarlemmerliede- Spaarnwoude.
Hevige buien
Bij zeer hevige buien kan het riool de hoeveelheid water niet altijd meer aan. Dan kunnen er overstorten plaatsvinden en is de kwaliteit van het water drie tot vijf dagen slecht.
Direct contact met water na hevige regenval leidt tot een verhoogd risico op gezondheidsklachten omdat er allerlei ziekteverwekkers in het oppervlaktewater terecht kunnen komen. Daarom wordt afgeraden om na hevige regenval te zwemmen in open water. Zwemmen is en blijft op eigen risico. Iedereen is zelf verantwoordelijk voor zijn gezondheid. De rol van Waterschap Amstel, Gooi en Vecht is het meten van de waterkwaliteit en het geven van informatie.
Maag- of darmklachten
Wie in open water heeft gezwommen en maag- of darmklachten heeft, kan de informatie op Thuisarts.nl lezen over diarree of overgeven. Wanneer de klachten aanhouden is het beter om contact op te nemen met de huisarts.






Meer nieuws uit Amsterdam-Noord?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie