Fjoertoer Egmond trekt recordaantal wandelaars naar tropisch fiësta

Nieuws
Het was weer feest in Egmond
Het was weer feest in Egmond (Foto: Rob Glas)

EGMOND AAN ZEE - Bijna 17.000 wandelaars vierden vrijdag 29 en zaterdag 30 november de tiende editie van de Fjoertoer Egmond. Dit unieke avondwandelevenement van sportorganisatie Le Champion leidde deelnemers langs spectaculaire licht- en vuuracts over afstanden van 6, 12, 16 en 20 kilometer in Egmond en Heiloo. Ondanks een onstuimige week genoten deelnemers van heerlijk wandelweer en een feestelijke sfeer. De opbrengst van € 6.416,- ging naar KNRM Egmond en Reddingsbrigade Egmond.

Tropische inspiratie en een stralend reuzenrad

Met het jubileumthema Fjoertoer Fiësta haalden kunstenaars, bewoners en artiesten alles uit de kast. Deelnemers genoten van straattheater, kleurrijke lichtkunstwerken en een indrukwekkend verlicht reuzenrad van 35 meter hoog. “Het voelde als een wandeling door een tropisch paradijs,” aldus een van de wandelaars. Vanuit Hotel Zuiderduin begonnen vrijdag 7.200 deelnemers aan hun avontuur, gevolgd door 9.500 wandelaars op zaterdag. Voor gezinnen was er de populaire Family Fjoertoer van 6 kilometer, waaraan 4.000 kinderen en ouders deelnamen.

Alle foto’s

Check ze hieronder!

Het ‘Fjoerste huis’ en enthousiaste bewoners

Niet alleen de organisatie, maar ook bewoners langs de route droegen bij aan de feestvreugde. Honderden huizen waren prachtig versierd en bewoners moedigden de wandelaars enthousiast aan. Tijdens de speciale bewonersverkiezing werd uit 14 huizen het ‘Fjoerste huis’ gekozen, wederom een recordaantal deelnemende adressen.

Donatie aan KNRM en Reddingsbrigade Egmond

Vanaf de eerste editie is de Fjoertoer Egmond verbonden aan KNRM Egmond en de Reddingsbrigade Egmond. Wandelaars konden bij inschrijving doneren, wat resulteerde in een recordbedrag van € 6.416,-. Voorafgaand aan de start werd de cheque met dit bedrag feestelijk uitgereikt. (Tekst gaat door onder foto)


De cheque - (Foto: aangeleverd)

Volgende editie

In 2025 keert de Fjoertoer Egmond terug. De 11e editie staat gepland voor vrijdag 28 en zaterdag 29 november. Wandelaars kunnen zich vanaf maandag 23 juni inschrijven; leden van Le Champion krijgen eerder toegang van 10 tot en met 23 juni.


Meer informatie over de Fjoertoer Egmond is te vinden op www.fjoertoeregmond.nl.

Meer nieuws uit Bergen?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: