Jonge raadsleden horen jongeren over horeca in Bergen

Nieuws
Gesprekken in de Taverne.
Gesprekken in de Taverne. (Foto: Meeuwis van den Bergh)

BERGEN - In de horeca over de horeca praten. Zo ging het woensdagavond in de magische Taverne in Bergen. Vier politieke partijen hebben echt jongeren in de gemeenteraad en de commissies daarvan.

Door: Ed Bausch

Quinten Faber (VVD), Martin Karel (Ons Dorp), Philip Garcia Hoogland (PRO, voorheen PvdA/Groen Links) en Jur Zentveld (Kies Lokaal) trekken wat samen op, zonder direct hun partijbelang. “Om de gedachten van jongeren op te pikken”, zegt Jur namens het kwartet.

Debat

Samen organiseerden ze woensdag een debat in de Taverne om te horen wat er leeft onder jongeren als het gaat om horeca. Want binnenkort gaat de gemeente werken aan het actualiseren van beleid op dat terrein.

‘Horen wat onder jongeren leeft’

De tijden van disco’s zijn wel wat voorbij. Festival trekken veel jongeren en die zijn best duur. “Dus je ziet dat jongeren op een andere manier gebruik maken van horeca. En zeker in de kern Bergen is het anders. Die was vroeger een spraakmakende magneet voor de wijde omgeving, als het om uitgaan ging. Maar voor een avondje echt stappen gaan onze jongeren nu toch wel naar Alkmaar of Amsterdam, waar de tenten langer open zijn.”

‘Festivals hebben de plaats van discotheken ingenomen’

“Dat is nu eenmaal zo en jongeren zitten evengoed graag op het terras of vinden het ook leuk om meer overdag wat te kletsen in een café in een dorp of een strandtent. We hadden natuurlijk wel wat stellingen, maar willen ook niet teveel sturen. Wat we hoorden is dat het misschien minder moeilijk zou moeten zijn om een evenement te organiseren, qua vergunningen. Natuurlijk moet dat van ondernemers komen, maar wellicht kan de gemeente op een andere manier faciliteren. We hopen in ieder geval dat in een volgende horecanota wat meer aandacht is voor jongeren. In dat opzicht was dit al een mooie avond met een kleine dertig belangstellenden. Wie weet gaan we ook wel eens zo’n avond organiseren over andere onderwerpen.” De groep is te bereiken via jurzentveld@raad.bergen-nh.nl voor vragen en suggesties.

Meer nieuws uit Bergen?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: