Arriva wil vanaf 2028 dagelijks treinen laten rijden tussen Den Haag en Parijs

Als het aan Arriva ligt rijden er vanaf 2028 meerdere treinen per dag tussen Den Haag en Parijs. De vervoersmaatschappij heeft hiervoor een aanvraag gedaan bij de Autoriteit Consument en Markt (ACM). Het is een uitbreiding van het eerdere plan om vanaf dit jaar dagelijks een trein tussen Groningen en de Franse hoofdstad te laten rijden.
Concreet wil Arriva meerdere treinen per dag laten rijden tussen Amersfoort, Utrecht, Noord-Brabant en Parijs en tussen Den Haag, Rotterdam en Parijs. Ook stoppen deze treinen in Antwerpen en Brussel. Om de treinen te laten rijden, wil Arriva gebruik maken van tot nu toe onbenutte capaciteit op de spoornetwerken in Nederland, België en Frankrijk.
De wens is om de dienstregeling begin 2028 te laten starten, maar of dat lukt is onzeker. Om een trein te laten rijden in drie landen, moet er in elk land namelijk apart een capaciteitsaanvraag gedaan worden en een afgestemde dienstregeling ontwikkeld worden.





Meer nieuws uit Den Haag?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie