Borduur mee voor je Haagse thuisgevoel

Nieuws
Thuis in Den Haag is in mei dit jaar gestart en trekt door alle stadsdelen.
Thuis in Den Haag is in mei dit jaar gestart en trekt door alle stadsdelen. (Foto: Stichting Haags Verhaal)

Thuis in Den Haag van Haags Verhaal komt op 1 november aan in stadsdeel Leidschenveen-Ypenburg. De organisatie nodigt iedereen uit om mee te doen aan dit unieke project, het borduren van jouw thuisgevoel en bijdragen aan een kunstig Haags huis.

Thuis in Den Haag is in mei dit jaar gestart en trekt door alle stadsdelen. Het haalt de rode draad van het Haagse thuisgevoel op en is bedoeld om mensen op toegankelijke manier te laten ontmoeten en met elkaar te laten praten over hun thuisgevoel.

Burgemeester Jan van Zanen benoemde zijn thuisgevoel al tijdens de lancering van dit project: ‘In de zon op Scheveningen’. Voor anderen is het de bruisende stad, een stamkroeg, de eigen achtertuin of een kop thee met een familielid. Dit project is benieuwd naar jouw thuisgevoel en combineert dit met een echte trend, het borduren.

Leidschenveen-Ypenburg

Nu doet het project stadsdeel Leidschenveen-Ypenburg aan. De hele maand november kan iedereen in Bibliotheek Ypenburg het ‘thuisgevoel’ ontdekken en dit met naald en draad uitbeelden voor het reizende Haagse kunstwerk. Er zijn op bepaalde dagen vrijwilligers om te helpen met het borduren.

Rode draad

Thuis in Den Haag is in mei (2024) gelanceerd in stadsdeel Laak, stond toen in Loosduinen, daarna op Scheveningen en in het centrum. Het huis met de geborduurde lapjes staat steeds op openbare en levendige locaties, waar mensen vrij kunnen inlopen om mee te doen. Daarnaast zijn er de borduur ‘pop-ups’. Het huis zal na een jaar ‘thuiskomen’ in de Centrale Bibliotheek, waar het tijdens een feestelijke manifestatie in mei (2025) zal worden onthuld.

Thuis in Den Haag is geïnspireerd op het kunstproject Heimat van de Zwitserse kunstenares Kathrin Stalder die er de hele wereld mee overgaat. Zij wilde weten waardoor mensen uit verschillende culturen en in verschillende levenssituaties zich thuis, veilig en geaccepteerd voelen. Dit project is een initiatief van Haags Verhaal en is tot stand gekomen door: Gemeente Den Haag, Rabobank, Fonds 1818, Vadercentrum, Fonds voor Cultuurparticipatie en Staedion.

Meer informatie over dit project: haagsverhaal.nl/thuisindenhaag

Meer nieuws uit Den Haag?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: