Clubkampioenschappen Karatevereniging Samurai en Shima zeer succesvol

Sport
Chantal en Remi.
Chantal en Remi. (Foto: aangeleverd)

JULIANADORP - Bij karatevereniging Samurai uit Julianadorp werden - samen met Budovereniging Shima van Texel - zaterdag 24 januari clubkampioenschappen gehouden.

Karate is een verdedigingskunst uit Japan waarbij technieken worden geleerd maar ook concentratie, omgangsvormen en discipline. Het is een prachtige sport met heel veel facetten.

Tijdens de clubkampioenschappen kon de jeugd meedoen aan kata’s (schijngevecht), kumite (vechten), breektechnieken (het doorslaan of schoppen van een plank) en zoveel mogelijk keer een traptechniek achter elkaar het zogenaamde mawashigeri max. De volwassen konden daarnaast nog strijden in het onderdeel wapenkata waarbij men gebruik kan maken van Japanse wapens zoals een nunchaku, Bo (lange stok), Tonfa’s (wapenstok) en zwaarden.

Serieus en fanatiek

De jongste deelnemers waren vier jaar oud. Wie denkt dat dit alleen schattig is komt bedrogen uit want de deelnemers waren heel serieus en fanatiek. Op alle onderdelen en in alle categorieën deden veel deelnemers mee waardoor het zeer leuke en sportieve wedstrijden werden. Leden van Texel en Juliandorp vielen in de prijzen. Iedereen kijkt terug op een prachtig sportief toernooi dat zeker wordt herhaald.

Meer nieuws uit Den Helder?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: