Helderse zomerfeesten: van zomercarnaval naar meerdaags festival

Uit
Willemsoord bruist het komend weekend van leven.
Willemsoord bruist het komend weekend van leven. (Foto: Ference Versteegh)

DEN HELDER – Willemsoord bruist het komend weekend van leven want van 17 tot en met 19 juli verandert het historische havencomplex opnieuw in het kloppende hart van de Helderse zomer. De Helderse Zomerfeesten vieren dit jaar hun zevende editie en dat is geen toeval. Wat begon als een lokaal feestje is uitgegroeid tot een van de grootste gratis zomerevenementen van de Kop van Noord-Holland, met jaarlijks zo’n 10.000 bezoekers. De toegang blijft volledig gratis.

Het verhaal begint bij Marius Mahabir en Daniël Albers, twee Helderse jongens met een grote passie voor feesten en cultuur. Geïnspireerd door het zomercarnaval in Rotterdam wilden zij iets neerzetten dat culturen verbindt — en voor iedereen toegankelijk is. In 2016 organiseerden zij de eerste editie van het Zomercarnaval Den Helder. Dat groeide in 2018 uit tot een meerdaags festival onder de naam Helderse Zomerfeesten, met Edwin Wilms, Theo Maarsen en Jack Wijker als mede-organisatoren.

"Met zeven jaar ervaring weten we precies wat werkt", zegt Edwin Wilms. "De voorbereiding begint al eind september en duurt zo’n tien maanden. We werken langs een strak draaiboek, maar het hart van het festival is en blijft de verbinding tussen mensen."

Stille kracht

Dat een driedaags festival gratis de deuren kan openen, is allesbehalve vanzelfsprekend. De organisatie financiert het evenement via sponsoring, baromzet, staangeld van foodtrucks en een evenementensubsidie van de gemeente Den Helder. De stille kracht daarachter? Tachtig vrijwilligers, waarvan er dagelijks zo’n vijftig actief zijn op het terrein.

"Onze vrijwilligers zijn absoluut cruciaal", benadrukt Wilms. "Zonder hen en zonder al onze sponsoren en partners kunnen we dit niet gratis organiseren. Dat is altijd ons uitgangspunt geweest: een festival dat voor iedereen toegankelijk is, ongeacht je portemonnee."

Drie dagen, drie smaken

Ben jij meer van de Hollandse meezingers en/of Engelstalige rockhits waarbij je jezelf betrapt op het bespelen van de luchtgitaar? Dan is vrijdag 17 juli jouw avond. Het Concert aan de Werf opent om 15.00 uur het festivalweekend met coverbands en feestelijke klanken, dit jaar met The Euros, Daan Kok, DJ Ashelle en Relive the 90s.

Zaterdag 18 juli trekt een kleurrijke parade van brassbands door de binnenstad: een schouwspel dat je niet wil missen. Vanaf 12.00 uur ontploft het festivalterrein met de battle of the drums, salsa-demo’s en tropische muziek uit de Caraïben. Artiesten als Extazz en Rudy Varela zorgen voor een sfeer die je zo ver weg voelt als een vakantiebestemming.

Zondag 19 juli is Family Sunday: de perfecte dag om met het hele gezin heen te gaan. De dag begint met kindervoorstelling Rock en de ridder zonder billen, waarna lokale talenten als Norafien, Roque4, Younique Weert en Grey van Leeuwen het weekend op een relaxte en vertrouwde manier afsluiten.

Het hele weekend is er ook het Foodtruckfestival: van streetfood en barbecue tot internationale specialiteiten en zoete lekkernijen. Voor elke smaak is er wat te vinden.

Meer dan muziek

Voor de organisatie draait het festival om meer dan entertainment alleen. "We willen een evenement organiseren waar iedereen zich welkom voelt. Jong en oud, inwoners en bezoekers van buiten de regio", zegt Wilms. "De Helderse Zomerfeesten laten zien hoeveel gezelligheid, talent en energie Den Helder te bieden heeft. De hele regio mag hier trots op zijn."

De organisatie heeft voor alle weersomstandigheden scenario’s klaarliggen, van tijdelijk stilleggen tot afgelasten. Vorig jaar werd het programma op zondag tijdelijk stilgelegd; in 2024 moest die dag volledig worden afgelast na schade door harde wind. Dit jaar ziet het weerbericht er gelukkig goed uit.

Het volledige programma en de laatste updates zijn te vinden op www.heldersezomerfeesten.nl.

Helderse Zomerfeesten 2026 – 17 tot en met 19 juli – Willemsoord, Den Helder – Gratis toegang.

Gratis driedaags festival in Den Helder.
Volop spektakel op Helderse Zomerfeesten.
Er is van jong tot oud van alles te beleven.

Meer nieuws uit Den Helder?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht: