Knalrode fietspaden in Heerhugowaard doen pijn aan de ogen

Gemeentenieuws
Mooi rood is niet lelijk. Al vinden sommige mensen van wel.
Mooi rood is niet lelijk. Al vinden sommige mensen van wel. (Foto: Facebook gemeente Dijk en Waard)

HEERHUGOWAARD - De fietspaden langs de Diamant en op bedrijventerrein Beveland (JJP Oudweg en WM Dudokweg) hebben een nieuwe rode verflaag gekregen. Niet alle inwoners zijn blij met de kleur van de nieuwe fietspaden, die zo fel is dat het sommige mensen pijn doet aan de ogen. Op Facebook is er in elk geval een hoop over te doen.

De bijna lichtgevende rode coating vervangt het rode asfalt dat steeds vaker niet meer leverbaar is, omdat er een stof in zit (blanke bitumen) die ongezond kan zijn om mee te werken. De gemeente kiest voor opvallende rode fietspaden omdat deze kleur zorgt voor contrast. Bovendien gaat de coating langer mee dan rood asfalt. ‘Dit maakt de fietspaden veilig en goed zichtbaar, zowel bij goed weer als in het donker en bij regen. De nieuwe coating is nu nog wat fel, maar zal door gebruik wat vervagen’, aldus de gemeente. Ze zoekt samen met aannemers naar alternatieven voor rood asfalt voor toekomstige projecten.

Op sociale media lopen de reacties sterk uiteen, maar duidelijk is dat iedereen een mening heeft over de knalrode coating. Waar de een denkt met een verlate 1-aprilgrap te maken te hebben, vraagt een ander zich af of de fietspaden in Heerhugowaard nu ook tot op Mars te zien zijn. Meerdere mensen geven aan de volgende keer hun zonnebril op te zetten als ze een rondje gaan fietsen. Maar er zijn ook genoeg Heerhugowaarders die helemaal niet zo’n moeite hebben met het felle rood. ‘Prima kleurtje toch? Het valt tenminste wel lekker op zo.’

Meer nieuws uit Dijk en Waard?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht:

Lees hier de laatste editie