Gemeenteraad keurt de begroting voor 2025 goed

Gemeentenieuws
De begroting voor 2025 is aangenomen.
De begroting voor 2025 is aangenomen. (Foto: Archief)
Patricia Smagge

DIJK EN WAARD - De gemeenteraad van Dijk en Waard heeft dinsdag 12 november gestemd over de begroting voor 2025. Tijdens deze vergadering bespraken de raadsleden de begroting en verschillende voorstellen om de begroting aan te passen. Uiteindelijk heeft de gemeenteraad de begroting, één wijzigingsvoorstel en drie moties goedgekeurd. Drie andere amendementen en vier moties zijn afgewezen.

De begroting is belangrijk, omdat hiermee wordt bepaald waar het geld van de gemeente volgend jaar aan wordt uitgegeven. Dit heeft invloed op de voorzieningen en verbeteringen in de gemeente. Tijdens de vergadering was er veel discussie over de verhoging van de onroerendezaakbelasting (OZB) en het gebruik van de algemene reserve, de spaarrekening van de gemeente. De OZB is een belasting op huizen en bedrijfspanden. Het college stelde voor deze maatregelen in te voeren om een tekort op de begroting te voorkomen, omdat de gemeente de komende jaren minder geld krijgt van de Rijksoverheid.

De begroting is aangenomen, met tegenstemmen van D66, 50PLUS, VVD en BVNL. De fracties van de DOP, Lokaal Dijk en Waard, GroenLinks, CDA, PvdA, Forum voor Democratie, ChristenUnie en Senioren Dijk en Waard stemde voor.

Van de vier ingediende amendementen is er één aangenomen. De drie afgewezen amendementen gingen over manieren om de voorgestelde OZB-verhoging te beperken.

Museum BroekerVeiling

De voorstellen waren om de subsidie aan Museum Broekerveiling een jaar uit te stellen, de toeristenbelasting te verhogen en subsidies in 2025 niet te verhogen met de inflatie. De voorstanders wilden hiermee de lasten voor inwoners beperken. Tegenstanders van deze wijzigingsvoorstellen vonden dat de OZB-verhoging nodig is om de voorzieningen in de gemeente op peil te houden. Dat is ook nodig omdat de gemeente minder geld krijgt van het Rijk. Door het aangenomen amendement wordt de begroting van de gemeente sluitend gemaakt door geld uit de algemene reserve te halen. De gemeente moet namelijk van de provincie een sluitende begroting hebben.

Aangenomen moties

Er zijn ook zeven moties ingediend. Drie daarvan zijn aangenomen, vier zijn afgewezen.

De aangenomen moties gaan over het geven van een gratis bibliotheekpas bij geboorte, het onderzoeken van sporttarieven en het betrekken van de raad bij plannen en onderzoeken over de jeugdzorg. De afgewezen moties gingen over een onderzoek naar subsidies, het aanpassen van de toeristenbelasting, het verbeteren van het subsidieregister en een onderzoek naar prijsregulering van het warmtenet.

Meer informatie

Bekijk de agenda, stukken en livestream van de raadsvergadering op bestuur.dijkenwaard.nl. Hier kun je ook zien hoe elke fractie heeft gestemd.

Meer nieuws uit Dijk en Waard?

Ontvang de laatste updates per mail —

Volg ons op:

Heb je ook een nieuwtje? —

Deel dit bericht:

Lees hier de laatste editie