Van spelen tot regisseren: ontdek het podium bij Cool

HEERHUGOWAARD - Vanaf september start bij Cool kunst en cultuur weer een nieuw les- en cursusseizoen. Of je nu voor het eerst op een podium stapt, al jaren toneelspeelt of liever achter de schermen werkt: er is voor verschillende leeftijden volop aanbod te ontdekken. Leer spelen, presenteren, regisseren en samenwerken en ontdek hoeveel plezier er op en rond het podium te beleven is.
Spelen, ontdekken en schitteren op het podium
Voor kinderen en jongeren zijn er verschillende mogelijkheden om kennis te maken met theater. In de Theaterklas (6-10 jaar, start vrijdag 18 september en 10-14 jaar, start woensdag 16 september) leren leerlingen toneelspelen, improviseren en samenwerken. In Musical SCool (6-12 jaar en 12-18 jaar, beide starten dinsdag 20 oktober) komen zang, dans en theater samen. Beide cursussen worden afgesloten met een spetterende eindvoorstelling waarin leerlingen laten zien wat ze hebben geleerd.
Nieuw bij Cool: Regie in de amateurkunst
Liever achter de schermen aan de slag? In de nieuwe cursus Regie in de amateurkunst 18+ (start maandag 14 september) ontdek je wat er allemaal komt kijken bij het maken van een voorstelling. Je leert hoe je een verhaal vertaalt naar het podium, spelers begeleidt en samenwerkt aan een voorstelling. Een praktische cursus voor iedereen die nieuwsgierig is naar regisseren en zijn of haar ideeën tot leven wil brengen.
Stap zelf in de spotlights met Pak je podium
Wil je sterker en zelfverzekerder op het podium staan? In Pak je podium (18+, start woensdag 16 september) leer je hoe je een verhaal overtuigend vertelt en hoe je jouw publiek weet te boeien. Je werkt aan presentatie, storytelling en podiumvaardigheden en krijgt de ruimte om te oefenen en te experimenteren. Zo ontdek je hoe je met meer vertrouwen voor een publiek staat.
Gratis uitproberen tijdens de Proefweek
Na de zomer start het nieuwe cursusseizoen met een gevarieerd aanbod op het gebied van muziek, theater, beeldende kunst en meer. Enthousiast, maar toch nog niet helemaal zeker of een cursus bij je past? Tijdens de Proefweek van 31 augustus tot en met 5 september kun je verschillende lessen en cursussen gratis uitproberen door middel van een proefles. Bekijk het volledige rooster en meld je aan voor een gratis proefles via www.coolkunstencultuur.nl/proefweek.
Bekijk het volledige educatieaanbod op www.coolkunstencultuur.nl/educatie en zet de eerste stap in een inspirerend creatief seizoen.
Dijk en Waard, 12 augustus 2026
Samen muziek maken: ontdek het muzikale aanbod bij Cool
Na de zomer start bij Cool kunst en cultuur weer een nieuw les- en cursusseizoen. Van je eerste kennismaking met een instrument tot samen spelen in een band of ensemble: er is voor verschillende leeftijden en niveaus van alles te ontdekken. Maak muziek, ontmoet andere muziekliefhebbers en ontdek hoe leuk het is om samen te spelen.
Ontdek hoe leuk samenspelen is met (6-12 jaar)
Muziek maken wordt nóg leuker als je het samen doet. In Muziekmakers Start 6-12 jaar (start donderdag 17 september) ontdekken kinderen spelenderwijs hoe leuk het is om samen muziek te maken. Met muziekspelletjes en oefeningen leren ze luisteren naar elkaar, ritmes spelen en samen muziek maken. Ervaring of noten kunnen lezen is niet nodig: beginnende muzikanten zijn van harte welkom. Zo maken kinderen op een laagdrempelige manier kennis met samenspelen en ontdekken ze hun muzikale talent.
Van eerste noten naar een echte band met (14+)
Speel je al een instrument en lijkt het je leuk om samen muziek te maken? In Band Lab 14+ (start woensdag 16 september) vorm je samen met andere muzikanten een band. Onder begeleiding van een ervaren docent werk je in een creatieve en flexibele setting aan samenspel, muzikaliteit en podiumervaring. De lessen kunnen alle kanten op: jamsessies, samen een nummer instuderen, improviseren of zelfs je eigen muziek schrijven en uitproberen. Wat jullie doen, groeit vaak mee met de groep zelf.
Wie graag met anderen muziek maakt, kan daarnaast terecht in verschillende ensembles voor uiteenlopende leeftijden en niveaus. Denk bijvoorbeeld aan het Snarenensemble 8+, Saxofoonensemble 14+ of het Dwarsfluitensemble 16+. Zo is er altijd een plek om samen te spelen, te oefenen en nieuwe muzikale ervaringen op te doen.
Ontdek welk instrument bij je past tijdens de (6-12 jaar)
Wil je kind graag muziek maken, maar weet hij of zij nog niet welk instrument? Tijdens de Instrumentenproeverij 6-12 jaar (start maandag 14 september of vrijdag 18 september) maken kinderen kennis met verschillende instrumenten en ontdekken ze wat bij hen past. Liever direct beginnen met een instrument? Bij Cool zijn er instrumentale lessen voor verschillende leeftijden en niveaus. Van piano en gitaar tot saxofoon en drums: voor ieder muzikaal talent is er iets te vinden.
Gratis uitproberen tijdens de Proefweek
Na de zomer start het nieuwe cursusseizoen met een gevarieerd aanbod op het gebied van muziek, theater, beeldende kunst en meer. Enthousiast, maar toch nog niet helemaal zeker of een cursus bij je past? Tijdens de Proefweek van 31 augustus tot en met 5 september kun je verschillende lessen en cursussen gratis uitproberen door middel van een proefles. Bekijk het volledige rooster en meld je aan voor een gratis proefles via www.coolkunstencultuur.nl/proefweek.
Bekijk het volledige educatieaanbod op www.coolkunstencultuur.nl/educatie en zet de eerste stap in een inspirerend creatief seizoen.
Noot voor de redactie:
Voor vragen kunt u contact opnemen met Sarah Schipper via sarah@coolkunstencultuur.nl, Cool kunst en cultuur, Coolplein 1, 1703 XC Heerhugowaard, 072 - 534 76 62.





Meer nieuws uit Dijk en Waard?
Ontvang de laatste updates per mail — schrijf je hier in!
Heb je ook een nieuwtje? — Tip hier onze redactie