Tien vragen aan... Henk Naber

Nieuws
Henk Naber.
Henk Naber. (Foto: Aangeleverd)

Vraag van Ruben Philippo: hoe heb jij het ervaren dat de horeca in de loop der jaren is veranderd? Wat mis je het meest, wat zou je het liefste zien veranderen op het gebied van horeca en evenementen? 

‘Ik heb vroeger een tijd in de horeca in Dijk en Waard gewerkt en het toen al erg zien veranderen. Ik vind het persoonlijk jammer dat er in het oude centrum van Heerhugowaard weinig echte cafés zijn overgebleven. Het zou mooi zijn als er bij de renovatie van Centrumwaard wat voor terugkwam. Wat evenementen betreft, denk ik dat we wel verwend zijn in de gemeente Dijk en Waard. Ik had het voorrecht om een paar weken terug het eerste evenement van het jaar, Weidepop, te mogen presenteren. Een mooie aftrap van hopelijk een prachtig festivalseizoen.’

Wie ben je en wat doe je?

‘Ik ben Henk Naber, 46 jaar oud, geboren in Heerhugowaard-Noord en vader van een geweldige zoon. Ik heb een hele lieve vriendin en verder heb ik een zusje en een halfzus. Ik heb de mazzel dat ik vaak gevraagd word om te komen optreden op menig kermis, festival, feestje of bruiloft. Als ik dat niet doe, dan vul ik mijn tijd met glaszetten. Dat doe ik al ruim 30 jaar en het is me met de paplepel ingegoten, omdat mijn vader vroeger een glashandel had.’

Van wie ben je d’r ien?

‘Ik ben d’r ien van Gon en Kees die nu al ruim 50 jaar getrouwd zijn en ook nog steeds gelukkig in Dijk en Waard wonen.’

Wat heb je met deze gemeente?

‘Buiten dat ik er ben geboren en getogen, vind ik het fijn dat je er bijna alles binnen handbereik hebt. Als je kijkt naar faciliteiten zoals Middenwaard en daarnaast de recreatiemogelijkheden zoals het Strand van Luna en het Geestmerambacht, denk ik dat je best aardig bediend wordt in Dijk en Waard. Verder is het fijn dat als je in de auto stapt, je binnen 20 minuten op het Noordzeestrand ligt.’

Wat is de mooiste plek van Dijk en Waard?

‘Vroeger had mijn vader het bedrijfspand zitten net onder de Broekerbrug, waar nu een statig herenhuis is verrezen. Je keek daar vandaan recht het kanaal op richting Heerhugowaard en keek je naar links, dan lag daar het haventje van Broek. Ik had daar een motorbootje liggen en ging regelmatig het sluisje door naar het Duizend Eilandenrijk of rechtsaf richting Alkmaar. Ik vind die omgeving nog steeds een van de mooiste plekken van onze gemeente.’

Welke herinnering aan je woonplaats is je dierbaar?

‘De fijne tijd die ik had op de Don Bosco Mavo. Destijds nog een klein schooltje met (over het algemeen) fijne leraren. Ik heb daar ook veel vrienden leren kennen.’

Wat is jouw advies aan de burgemeester?

‘Ik heb de burgemeester toevallig laatst ontmoet op Weidepop. Ik vond het een aardige en betrokken man. Het advies dat ik hem kan meegeven is ‘blijf je zo inzetten voor onze gemeente door goed zichtbaar, transparant en betrokken te zijn’.

Wat is het beste advies dat je zelf ooit kreeg?

‘Zorg dat je goed bent voor de mensen om je heen. Ik ben ervan overtuigd, dat als je dat bent, je er een hele hoop mooie dingen voor terugkrijgt.’

Wat zouden de mensen écht van jou moeten weten?

‘Ik hoor vaak dat ik een beetje chagrijnig kan kijken. Wat de mensen écht van me zouden moeten weten is dat ik dat (bijna) nooit ben. Ik denk dat mijn gezicht zo gewoon het lekkerste zit.’

Wie is je opvolger in deze rubriek en wat wil je vragen?

‘Mijn opvolger is Will Hofland. Ik wil hem vragen wat hij het meest mist van het oude Heerhugowaard. En natuurlijk hoe het is om zo’n leuke buurman te hebben...’